"iyi.net" fiyat karşılaştırma …

Objektif / Lens

(90 kayıt bulundu)

Profesyonel bir fotoğraf makineniz var ve farklı çekimler yapabilmek için iyi ve uygun fiyatlı lens arayışı içerisinde misiniz? Kullandığınız fotoğraf makinesine uygun en iyi lensler iyi.net’te.

Fotoğraf makinesi lensleri iyi bir fotoğraf çekebilmenin en önemli unsurlarından biridir. Hatta çoğu zaman fotoğraf makinesinden daha büyük öneme sahiptir. Kaliteli lensler size daha keskin fotoğraf çekme imkanı sunar. Keskinlik tabiri bir fotoğraftaki detay kalitesini vurgulamak için kullanılır. Peki hangi lensler daha keskin olur?  Genelde lens fiyatı ile doğru orantılı olarak değişir ancak 50mm lensler sabit diyaframa sahip olmalarından ve optik kalitelerinden dolayı keskinlik konusunda fiyatlarına oranla çok başarılıdırlar.

Hangi lensi almak istediğiniz ihtiyacınıza göre değişen bir durumdur. Birçok lens modeli arasında ihtiyacınız olanı belirlemeniz iyi.net sayesinde artık zor değil.  En iyi lens markaları arasından istediğiniz aralıktaki lensleri bulabilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. Canon, Nikon, Sony ve Pentax gibi markaların yanında kullandığınız dslr fotoğraf makinenize uyumlu olan Tamron, Sigma, Tokina ve Samyang gibi üçüncü parti lens markaların ürünlerini inceleyebilir ve dilediğiniz objektif hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kullanım amacınıza göre belirlemeniz gereken lens türlerini; tak-gez lens, zoom lens, makro lens ve prime lensler olarak sıralayabiliriz. Farklı çekimler yapabilmek istiyorsanız lens çeşitliliğini arttırmanız gerekebilir. Örneğin makro lensler daha fazla büyütme sağlarlar ve diğer lenslere göre daha yakın çekim imkanı sunarlar. Aynı şekilde zoom lensler de çok daha iyi bir yakınlaştırma yaparak uzaktaki objeleri daha iyi çekmenize imkan sunar. 75-300mm lensler bu konuda en iyi fiyat performansı sunan lenslerdir.

Lensler de dikkat edilmesi gereken tek unsur lensin keskinliği değildir. Lenslerin üzerinde bulunan AF, Titreşim engelleyici ve farklı versiyonları bulunan daha hızlı ve sessiz netleme yapabilen AF motoru bulunabilir. Bunların yanında doğa şartlarına karşı korumalı lensler de mevcuttur. Bu lensler suya, toza ve darbelere karşı daha dayanıklı olarak geliştirilmiştir.

Aradığınız lensi tüm bu detaylar ile iyi.net’te bulabilir lens fiyatlarını karşılaştırarak bütçenize en uygun lensi kolayca seçebilirsiniz. Ya da sadece fiyat aralığı belirleyerek en ucuz lensleri bulabilirsiniz. Bunun yanında kullanıcı yorumlarını da dikkate alarak almak istediğiniz lens hakkında insanların deneyimlerini öğrenebilir ve karar verme sürecini hızlandırabilirsiniz.

SONUÇLARI FİLTRELE
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER   Yükleniyor Lütfen bekleyin…

MARKA

ÜRÜN FİYATI

FİYAT ARALIĞI (TL)
TL-