"iyi.net" en iyi teknoloji portalı…

Ekran Kartı

(0 kayıt bulundu)

Ekran Kartları, diğer arabirimlerden anakart aracılığı ile aldığı dijital verileri gerekli dönüşümlerden sonra monitöre aktararak bizim algılayabileceğimiz bir görüntünün oluşmasını sağlayan aygıtlardır. Özellikle oyun oynayanların ve grafik tasarım işleriyle uğraşanların önem verdikleri bir bilgisayar bileşenidir. Grafik açısından zengin oyun ve programları her ekran kartı ile çalıştıramayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan kaliteli bir ekran kartıdır.

İyi.net’te en iyi ekran kartlarını bulabilir ve bunların arasından ekran kartı özelliklerine göre; grafik hafıza hızı, grafik işlemci hızı, slot çeşidi,  video chipset,  bellek veriyolu, hafıza çeşidi ve hafıza gibi kriterlere göre arama yapabilir ve ihtiyacınız olan ekran kartına en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Anakartınız ile uyumlu olması gereken özellikler olabilir buna dikkat etmeniz ekran kartınızdan tam performans alabilmeniz açısından çok önemlidir. Piyasada iki farklı video chipseti mevcut bunlar ATI Radeon ekran kartları ve Nvidia Geforce ekran kartlarıdır. Artık neredeyse tüm ekran kartları PCI-Express slot olarak üretilmektedir. Hafıza çeşitleri ise ddr ekran kartları, ddr2 ekran kartları, ddr3 ekran kartları ve en son olarak piyasaya çıkan dd5 ekran kartları şeklinde sıralanabilir. Bellek veriyolu da anakartınız ile uyumlu olması gereken bir özelliktir. Bunlar 64 bit ekran kartları, 128 bit ekran kartları ve 256 bit ekran kartları şeklinde  sıralanır. Ekran kartları hafızaları da en çok 512mb ekran kartları, 1gb ekran kartları ve 2gb ekran kartları şeklinde piyasada bulunmaktadır. Tüm bu özellikleri dikkate alarak aradığınız ekran kartını kolayca bulabilirsiniz.

En iyi ekran kartı markaları iyi.net’te…

Asus ekran kartları, Gigabyte ekran kartları, Powercolor, Sapphire, Zotac ve HIS gibi en iyi markaların en iyi ekran kartı modellerini iyi.net’te kolayca bulabilirsiniz. Bu markaların arasından belirlediğiniz kriterlere göre öne çıkan ekran kartlarını karşılaştırabilir, kullanıcı yorumlarını okuyarak en iyi ve bütçenize en uygun ekran kartı modeline ulaşabilirsiniz. Ekran kartı fiyatları arasında karşılaştırmalar yaparak en ucuz ekran kartı modeline hızlıca ulaşabilir böylece hem zamandan hem de paradan kazanmış olursunuz.

SONUÇLARI FİLTRELE
    Görüntülenecek uygun kayıt bulunamadı…

MARKA
ÜRÜN FİYATI