"iyi.net" fiyat karşılaştırma …

E-kitap Okuyucu

(4 kayıt bulundu)

Kitap okumak kimileri için bir hobi olmaktan çıkmıştır artık. Bir iş haline gelmiştir demek değildir bu. O insanlar için aslında hayatlarını sürdürmeye devam edebilmek için bir zorunluluk olmuştur sanki. Dürüstlüğüne tamamen güvenebileceğimiz insanların azlığı arasında bir nevi en yakın arkadaşlarımız olmuştur kitaplar. Kitaplarımıza içimizi dökerken onlar da kapaklarını açarlar ve en derin sırlarını paylaşırlar bizlerle. Her kitabın ayrı bir kokusu vardır ve gerçek bir kitapta sayfa çevirmek tamamen bambaşka bir his verir bize, çok özel bir andır o sayfayı elimizde hissetmek. Elimizdeki kitabın ağırlığını hissetmek isteriz okurken, okuma keyfimize keyif katan bir durumdur bu. Ama bu durumun özellikle fazla yolculuk yapan insanlar için ne yazık ki geçerli olma imkanı yok. Kalın kalın ve ağır kitapları taşımak yolculuk esnasında her ne kadar en yakın arkadaşlarınızdan biri olsa dahi insanı doğal olarak zorlayabileceği için e-book readerlar bu durumlara merhem gibi geliyor.

E-kitap okuyucular size sadece yolculuklarda yardımcı olmaz, aynı anda evinizde yerden de tasarruf etmiş olursunuz. Raflarınıza çok yer kaplayan kitaplar koymak yerine bütün kitaplarınız e book şeklinde elektronik kitap okuyucunuzda okunmaya hazır bir şekilde sizi bekler. E-kitap okuyucularının sunduğu başka önemli bir artı ise E-ink teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde güneşlenirken bile güneş ışığından parlamayan mat ekranda göz yormadan rahatça kitaplarınızı okuyabilirsiniz. Çok merak ettiğiniz ve almak istediğiniz kitapları bulamayabilir yurt dışından getirtmek istemeyebilirsiniz, bu durumlarda internetten e bookları çok daha uygun bir fiyata satın alarak kitap okuyucunuza yükleyebilirsiniz.

Piyasada birçok e-kitap okuyucu var,  acaba en iyi e-book reader hangisi diye merak ediyorsanız İyi.net size rehber olacaktır. Artık birçok e-book reader ePUB formatını destekliyor ama siz alacağınız kitap okuyucunuzun PDF, HTML ve RTF formatlarını da desteklemesini istiyorsanız tek yapmanız gereken şey ilgilendiğiniz e-book reader modellerinin özelliklerini incelemek. Karasız kaldığınız modeller arasında dilerseniz karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Örneğin Amazon Kindle modelleri ve Sony Reader arasındaki özellikleri karşılaştırabilirsiniz. Klavyeli kitap okuyucu isterseniz Kindle DX kullanıcı yorumlarını inceleyebilir, dokunmatik ekran istiyorsanız Kindle Touch fiyatlarına bakabilirsiniz. Ben geceleri de çok kitap okurum mümkünse kendi içinde aydınlatması olsun diyorsanız en son çıkan Kindle Paperwhite özelliklerine bir göz atabilirsiniz.

Özelliklerini incelemek karar vermenizde yeterli olmuyorsa kullanıcı yorumlarını okuyabilir, merak ettiğiniz e-book reader modelinin desteklediği formatları ve batarya ömrü hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz. E-kitap okuyucu fiyatlarını inceleyebileceğiniz gibi fiyatları da karşılaştırarak en ucuz e-book reader modelini bulabilirsiniz.