"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Üzgünüm, Sigma DP3 Merrill ürünü için henüz fiyat rehberi bulunamadı.

Sigma DP3 Merrill ürününü en ucuza nereden alacağınızı kısa süre içerisinde burada bulabilirsiniz.
Takip et Karşılaştır

2 iyi insanın değerlendirmesi ile %70 memnuniyet aldı.

70

Sigma DP3 Merrill özellikleri

GENEL ÖZELLİKLER

 • Fotoğraf makinesi tipi Kompakt

GÖRÜNTÜ SENSÖRÜ

 • Megapiksel 46
46 megapiksel, 23.5x15.7 mm Tam Renkli Foveon X3 Merrill Görüntü Sensörü
 
 
Sigma DP3 Merrill'de kullanılan 23.5x15.7 mm Tam Renkli Foveon Merrill  X3 Direkt Görüntü Sensörü, 46 milyon faydalı (4,800x3,200x3 katman) ve 44 milyon kaydedilen piksel  (4,704x3,136x3 katman) içerir. Foveon X3 direkt görüntü sensörü  gerçek renklerin eksiksiz algılanmasını sağlayan yapısı ile, üç ana ışık rengi olan kırmızı, yeşil ve maviyi (RGB) her bir piksel konumunda, 3 katmanda yakalar.  Bu sayede moire (desenleşme) oluşmadığından, ışık dağıtıcı filtre de gerekmez. Böylece renk ve ışık bilgisi 46 megapiksel, 23.5x15.7 mm Tam Renkli Foveon X3 Merrill görüntü sensörüyle 3 boyutlu hissi vererek yakalanır.
"TRUE II" görüntü işleme motoru
 
 
Dünyanın ilk 3 katmanlı doğrudan görüntü algılayıcısına uygun görüntü işleme motoru TRUE'nun yeni sürümü TRUEII kullanmaktadır. SD serisi ve DP1'de elde edilen tecrübeler ile geliştirilmiş eşsiz görüntü işleme algoritmasıdır.
Özel tasarlanmış yüksek performanslı 50 mm F2.8 objektif
 
 
Yüksek performanslı 50mm F2.8 objektif, 35mm sistemde 75mm odak uzaklığına karşılık gelmektedir ve SIGMA DP3 Merrill için, sensör performansını artırmak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. SLD (Special Low Dispersion / Özel Düşük Dağılımlı) cam kullanımı asferik merceklerle birlikte çok sayıda optik kusuru gidermekle kalmaz, aynı zamanda çok daha küçük bir boyuta olanak tanır.  Üstün telesentrik optik tasarım, ışık bilgisini konudan sensöre aktarırken görüntü kalitesinin çerçevenin her noktasında yüksek olmasını sağlar. DP3 Merrill'de en yakın netleme mesafesi 22.6 cm (8.9'') ve en yüksek büyütme oranı, kaliteli makro çekim sağlayan 1:3'tür. Süper çok katmanlı kaplama ışık parlama ve çoğalmalarını azaltır; ters ışık gibi en zorlu şartlarda bile keskin, yüksek kontrastlı görüntü kalitesi sunar.
Gelişmiş Kullanıcı Arayüzü
 
Özel düzenlenmiş hızlı menü ve metalik komut kadranı bir araya gelerek kullanımı kolaylaştırır. Diyafram, örtücü hızı (enstantane) ve menü seçenekleri komut kadranı kullanılarak hızlıca değiştirilebilir. En sık kullanılan özelliklerden oluşan Quick Set (QS / Hızlı Kurulum) menüsü, QS butonuna basılarak kolaylıkla görüntülenir. Bu özellik kullanıcıya menü içeriğini değiştirme ve kendi tercihine göre düzenleme olanağını tanır.
7 kare seri çekim kapasitesi
 
Yüksek kapasiteli tampon bellek, sürekli çekim modunda her seride 7 RAW fotoğrafa kadar kayıt olanağı sağlar. Yüksek hızda veri aktarımı ve işlenmesi sayesinde SIGMA DP3 Merrill saniyede 4 kareye kadar fotoğraf çekebilme hızına sahiptir. Ayrıca, koşullara bağlı olarak düşük veya orta görüntü kalitesinde, sürekli çekim modunda saniyede 5 kare fotoğraf çekebilmek ve bir seride 14 kareye kadar fotoğraf kaydedebilmek mümkündür.
Otomatik netleme kolaylığı
 
SIGMA DP3 Merrill 9 farklı noktadan istenen odak noktasının seçilebilmesine olanak tanıyan "9 nokta seçim modu" ve seçilen noktanın serbestçe hareket ettirilebildiği "Özgür hareket modu" özelliklerine sahiptir. Kullanıcı dostu yeni "Yüz Tanıma AF" özelliği, bir insan yüzü sensör tarafından tanındığında, netlik için önceliğin yüzde tutulmasını sağlar. "AF Limit modu" otomatik netliğin hangi uzaklık aralığı içinde gerçekleşeceğini ayarlar. "Örtücü Öncelikli AF" özelliği ise, neleme hızını artırmak için canlı önizlemeyi geçici olarak durdurur. Yeni AF+MF modu, AF belirlendikten sonra netlik halkasını çevirerek manuel netlik ayarı yapılabilmesini sağlar.
Manuel Netlik
 
Otomatik netlik  ve netlik kilidi istenmediği hallerde, manuel netlik ayarı mümkündür. Tıpkı SLR fotoğraf makinelerinde olduğu gibi netlik halkası kullanılarak manuel netlik ayarı yapılabilir. Ayrıca, hassas netlik için görüntünün ekrande büyütülmesi mümkündür.
RAW+JPEG formatlarında kayıt özelliği
 
Sigma DP3 Merrill, direkt görüntü sensörüyle çekilen fotoğrafın en yüksek görüntü kalitesinde saklanabilmesi için görüntü bilgisini eksiksiz ve kayıpsız olarak koruyan  RAW veri kayıt modu özelliği taşımaktadır. Ayrıca kolay kullanım için JPG formatında görüntü de aynı anda üretilir.  RAW veri formatı, yüksek çözünürlükte görüntülerin kusursuz bir şekilde saklanmasını sağlar ve daha küçük boyutlu fakat güvenilir veri dosyaları için kayıpsız sıkıştırma kullanır. Fotoğraf makinesinin RAW veri formatı ışık ve renk değerlerinin interpolasyon (kestirme) kullanılmadan 1:1 oranında korunmasını sağlar. Görüntü daha sonra Sigma Photo Pro'da işlendiğinde, en iyi fotoğrafların en iyi görüntü kalitesinde oluşturulması için doğal veri dengesi korunur. Monochrome (siyah-beyaz) modda fotoğraflar hem RAW hem de JPEG formatlarında daha  verimli kullanım olanağı sağlar.
Sigma Photo Pro
 
 
Birlikte gelen görüntü işleme yazılımı "Sigma Photo Pro", RAW verileri kolay ve hızlı bir şekilde JPEG formatına dönüştürür. 46 Megapiksel verinin tamamını işler. İstenen fotografik ifadeye ulaşmak için, çekilen fotoğrafları ekranda izlerken, aynı anda ayarlamaların yapılması mümkündür. Büyüteç, pozlama seçici, yazdırma, JPEG dönüştürücü, toplu beyaz dengesi ayarları, parlaklık nokta düzeltme, gürültü azaltma ve saçılma düzeltme gibi işlevler elinizin altındadır. Ayrıca, monochrome modu Foveon X3 direkt görüntü sensörünü en iyi şekilde kullanarak siyah beyaz fotoğraflar üretilmesini sağlar.
Portatif kompakt ve hafif gövde
 
 
SIGMA DP3 Merril 121.5mm (G)x 66.7mm (Y)x 80.6mm (D), 400 gr kompakt boyutlarındadır. Aktüel fotoğraflar için boyun askısı kusursuz hareket kabiliyeti sağlar.
SD kart
 
SIGMA DP3 Merrill, taşınması kolay ve  küçük boyutlu SD kart (SDXC uyumlu) ile kullanılır.
Geniş, yüksek görüntü kalitesinde 3.0'' TFT renkli LCD Monitör
 
 
SIGMA DP3 Merrill 3.0'' (yaklaşık 7.6 cm) TFT renkli monitörü ile günışığında bile mükemmel izleme sağlar. Yaklaşık 920,000 piksel çözünürlükteki LCD monitör, geniş görüş açısıyla ayrıntı yakalamayı, kompozisyon ve netlik kontrolunu kolaylaştırır.
Flaş kızağı
 
 
SIGMA DP3 Merrill, EF-140 DG harici flaş (isteğe bağlı) ve  SD serisi uyumlu EF-610 DG Super (isteğe bağlı) gibi Sigma elektronik flaşların kullanımına uygun bir flaş kızağına sahiptir.
Özel objektif gölgeliği
 
 
Özel kilitli objektif gölgeliği (LH3-01) dışarıdan gelen ve objektifte parlayan ışığın engellenmesi için takılabilir. Sigma'nın isteğe bağlı özel 52mm DG filtreleri, örneğin DG geniş dairesel PL'nin takılması ile çekim olanaklarının genişlemesi sağlanır.
Video Modu
 
VGA (680x470) boyutuyla video çekimleri gerçekleştirilebilir. Çekim hızı saniyede 30 karedir.
1/3 duraklarla ayarlanabilen ISO hassasiyeti
 
ISO hassasiyeti ISO 100'den ISO 6400e kadar ayarlanabilir. Aralığı 1 EV duraktan 1/3 EV aralığına düşürerek, ISO değerini 125, ya da 160?a ayarlayabilmek mümkündür. ISO AUTO modunda, makinenin ISO hassasiyeti ortamdaki ışığa göre otomatik olarak ayarlanır. Kullanıcı yalnızca çekim tarzına göre üst ve alt limiti belirler.Sigma DP3 Merrill kullanıcı yorumları

Sigma DP3 Merrill, 2 kullanıcının paylaştığı deneyim ile %70 memnuniyete sahip.
Sizde deneyim paylaşmak için yukarıdaki yorum ekle linkini tıklayabilirsiniz.

Bu ürüne puan verin ve yorumunuzu yazın
Çok kötü Kötü Fena değil İyi Çok iyi

Bu ürünü tavsiye edermisiniz :

Tebrikler, Sigma DP3 Merrill deneyiminiz kaydedilmiştir. Bu ürün için tüm kriterlere puan vermek ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum filtresi

Seçiniz.
 • 1
 • 1
Seçiniz.
Seçiniz.
 • Bayan
 • Erkek
Seçiniz.
Toplam 2 yorum


Digital Camera Review

17 Şubat 2014

3

Artılar: Düşük ISO değerlerindeki fotoğraf kalitesi olağanüstü, Foveon sensörü ile yakaladığı renklerin kalitesi şahane, optik açıdan üstün olan 50mm lensi.

Eksiler: Yüksek ISO değerlerinde çekilen fotoğraflar yetersiz kalıyor, otofokusu yavaş, batarya ömrü kötü ve pahalı bir model.

profil resmi


Photography Blog

18 Ocak 2014

4

Yavaş olan otofokus sistemi sonucunda Sigma DP3 Merrill, portre çekimleri yerine makro fotoğrafçılığı için daha ideal bir makine olabilir. Sigma DP3 Merrill vasat bir fotoğraf makinesi ama fotoğraf kalitesi mükemmel olduğu için tavisye ediyoruz.

profil resmi

Sigma DP3 Merrill ürün görselleri

 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
Ürün resmi

Sigma DP3 Merrill Forumları

  ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRIN

  BENZER ÜRÜNLER