"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…

 • Siyah
 • Gümüş
 • Kırmızı

0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Üzgünüm, Pentax Q10 ürünü için henüz fiyat rehberi bulunamadı.

Pentax Q10 ürününü en ucuza nereden alacağınızı kısa süre içerisinde burada bulabilirsiniz.
Takip et Karşılaştır

2 iyi insanın değerlendirmesi ile %80 memnuniyet aldı.

80

Pentax Q10 özellikleri

Dünyanın en küçük ve en hafif lensi değiştirilebilir dijital fotoğraf makinesi serisi olan PENTAX Q’nun (Ağustos 2011’de piyasaya sürülen) en yeni modeli PENTAX Q10, herkes için sorunsuz dijital-SLR kalitesinde fotoğrafçılık sunuyor.* Yeni adapte edilen CMOS sensörü ve yükseltilen algoritması sayesinde, daha yüksek kaliteli görüntüler ve daha hızlı AF kullanımı gibi geliştirilmiş bir temel performans sağlıyor. Aynı zamanda, serinin daha önceki modellerinin- SLR fotoğraf makinelerinin odaksız etkisini yaratan bokeh kontrolü, basit bir kadran hareketi ile farklı filtreleri uygulayabilmeyi sağlayan Smart Effect özelliği gibi- tüm yaratıcı özelliklerini barındıran Q10, fotoğrafçının en az çaba ile daha kişiselleştirilmiş görüntüler üretebilmesine imkan veriyor. Dış görünümü tam ölçekli bir SLR fotoğraf makinesinin minyatürleştirilmiş versiyonu olarak tasarlanan PENTAX Q’ya benzeyen Q10, gövde tasarımında daha sabit bir tutuş, gelişmiş işlevsellik ve manevra kabiliyeti sağlayan yeni güncellemelere sahip.
 

100 farklı renk kombinasyonu

Q10 şimdi 100 farklı renk kombinasyonu ile sunuluyor.
 

Sıradışı görüntü kalitesi.

Yeni tasarımlı arka aydınlatmalı ve olağanüstü yüksek hassasiyete sahip, düşük ses özellikli CMOS görüntü sensörü sayesinde PENTAX Q10, yaklaşık 12.4 etkin megapiksel ve ISO 6400 tepe hassasiyet ile yüksek çözünürlüklü, zengin tonlamaya sahip fotoğraflar sağlıyor. PENTAX’ın dijital SLR fotoğraf makinesi geliştirmedeki uzun yıllara dayanan deneyimi ve özel olarak tasarlanmış yüksek performanslı Q-bağlantılı lenslerinin birleşimi sayesinde geliştirilen yüksek performanslı görüntüleme motoru ile köşelerde bile yüksek kontrastlı, doku ve tonlama açısından zengin, net görüntüler sağlanıyor. Yüksek hassasiyetteki gürültünün en aza indirgenmesiyle fotoğrafçı rahatsız edici dijital gürültü endişesi yaşamadan ISO 100’den ISO 6400’e kadar tüm hassasiyet ayarlarını kullanabiliyor. Ayrıca, çoklu görüntülerden tek bir kompozit fotoğraf üreten HDR (High Dynamic Range) özelliği sayesinde karanlık gölgeler veya patlamış beyazlar olmadan ince detaylı güzel görüntüler elde edilebiliyor.
 

Geliştirilmiş AF performansı

Yeni görüntü sensörü ve geliştirilmiş AF algoritması sayesinde PENTAX Q10’un otofokus işlemi çok az aydınlatılmış ortamlarda veya telefoto objektif lens ile eskisinden çok daha hızlı hale getirildi. Fotoğraf makinesinin gövdesinde bulunan Yardımcı AF Işığı karanlıkta odaklanma doğruluğunu optimize ederken, Yüz Tanıma AF Özelliği ise 12 adete kadar yüz tanıyabiliyor ve odağı ana objeye yöneltebiliyor.
 

Yaratıcı görsel efektlerin uygulanmasını kolaylaştıran Hızlı-Kadran

Fotoğrafçı, fotoğraf makinesinin ön panelinde bulunan erişimi kolay Hızlı-Kadrana yaratıcı Smart Effect fonksiyonunu atayıp LCD ekranda ön izlemesini yaparak görüntüye istediği son dokunuşu kolayca ekleyebiliyor. Ayrıca dört konumu bulunan Hızlı Kadran üzerine fotoğrafçı dokuz adet Smart Effect modundan en sık kullandığı dört adet Smart Effect modunu atayabiliyor. Kullanıcı, PENTAX Q10 cihazını kendi tercihlerine ve belirli çekim biçimlerine göre kişiselleştirmek için Hızlı Kadrana görüntü düzenleme ayarları, dijital bir filtre veya belirli bir görüş oranı ayarlamak gibi diğer seçenekler de atayabiliyor.
 

Kişiselleştirilmiş görüntüler yaratmak için görüntü işleme araçları

Custom Göze çarpan son dokunuşlar için Görüntü Özelleştirme özelliği
Görüntü Özelleştirme özelliği fotoğrafçının yaratıcı niyetini vurgulamaya ve belirli bir sahnenin ait olduğu ortamı tam olarak yansıtmaya yönelik olarak görüntülere çarpıcı son dokunuşlar ekler. Kullanıcı, film görüntüsü veren Bleach Bypass gibi dokuz adet Görüntü Özelleştirme modundan birini seçebilir.
 

Sanatsal görsel efektler için dijital filtre özelliği

Dijital filtre özelliği fotoğrafçının bilgisayara gereksinim duymadan farklı görsel efektleri uygulayabilmesine imkan verir. Toplam 19 dijital filtreden Toy Camera, Invert Color ve Posterization gibi 11 tanesi fotoğraf veya video çekimi esnasında uygulanabilirken, sekiz tanesi yalnızca gösterim esnasında uygulanabilir. Kullanıcı dilerse daha özgün görsel efektler yaratmak için tek bir görüntü üzerinde farklı filtreleri ardı ardına uygulayabilir.
 

Son dokunuşları kadranla ekleyebilen Smart Effect özelliği

Kullanıcı fotoğraf makinesinin ön panelinde konumlanan Hızlı Kadranı kullanarak ve LCD ekranda efektin ön izlemesini yaparak herhangi bir görüntüye hızlı ve zahmetsizce istediği son dokunuşu ekleyebilir. Renk doygunluğu sağlayan Brilliant Color ve benzersiz tonlar ekleyen Cross Process gibi dokuz adet Smart Effect modundan seçtiği dört tanesini önceden kadrana atayabilir.
 

Genişletilmiş video klipler için yüksek kaliteli Full HD video kayıt

PENTAX Q10, H.264 kayıt formatında, kullanıcının saniyede 30 kare çerçeve hızı ile (1920 x 1080 piksel) yüksek kaliteli, genişletilmiş video klipler çekebileceği Full HD video kayıt donanımına sahip. Kullanıcı ayrıca, Smart Effect modları*** gibi gelişmiş görüntü düzenleme araçları ve diğer film düzenleme araçlarını etkin olarak kullanabiliyor. Arka panelde bulunan OK tuşuna basarak, PENTAX Q10 film çekimi esnasında bile otofokus işlemi sağlıyor. PENTAX Q ayrıca, eş zamanlı olarak Full HD film kliplerini ve sesi tek bir terminal aracılığıyla dış birimlere aktarabilen bir mikro-HDMI terminale (D tipi) sahip.
 
** Seçilen bir Smart Effect modu standart olmayan görüntü işleme gerektirdiğinde çerçeve hızı değişiklik gösterebilir.
 

Zahmetsiz Bokeh kontrolü

PENTAX Q10’nun benzersiz bokeh kontrol özelliği kullanıcının görüş alanı içinde bulunan ve fotoğrafı çekilen obje dışında kalan istenmeyen nesneleri optimal olarak odak dışına alarak çekim yapabilmesine imkan veriyor. Bu özellik gelişmiş SLR’lerde bulunan isteğe bağlı defokus kalibre tekniğini basitleştirdiğinden dolayı, ilk kez dijital fotoğrafçılık yapanların bile arka plan ya da ön plan defokus yaparak zahmetsizce yüksek kaliteli ve güzel görüntüler yakalayabilmelerini sağlıyor.
 

Net ve bulanıklıktan uzak görüntüler için SR mekanizması

PENTAX Q10, hareket sensörü tarafından tespit edilen sarsıntıyı kesmek için CMOS görüntü sensörünü otomatik olarak değiştiren PENTAX tarafından geliştirilen SR (Shake Reduction) mekanizmasına sahip. Bunun sonucunda PENTAX Q10, telefoto objektif kullanmak, karanlıkta flaş aydınlatma olmadan fotoğraf çekmek veya alacakaranlıkta manzara fotoğrafları çekmek gibi zorlu şartlarda bile net ve bulanıklıktan uzak görüntüler üretiyor.
 

Kolay ve kullanıcı dostu Auto Picture ve Sahne Modları

PENTAX Q10 belirli bir obje ya da manzara için Portre, Manzara ve Makro gibi seçeneklerden otomatik olarak en uygun çekim modunu seçen ve daha sonra örtücü hızı, apertür, beyaz dengesi, renk doygunluğu, kontrast ve netlik gibi tüm etkileyici parametreleri optimize eden Orijinal PENTAX Auto Picture moduna sahip. Ayrıca Gece Portre, Hayvan ve Arka Aydınlatmalı Silüet gibi 21 Sahne Modu sayesinde deneyimsiz dijital fotoğrafçılar bile LCD ekran üzerindeki ikonlardan seçim yaparak en karmaşık sahneler için en iyi pozlamayı kolayca seçebiliyorlar.
 

Güvenilir ve esnek pozlama sistemi

PENTAX Q10’nun kapsamlı pozlama sistemi değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesinin tüm avantaj ve esnekliğini sağlıyor. Kullanıcının tercihlerini ve farklı fotografik uygulamaları karşılayan dört farklı pozlama modu sunuyor: çok amaçlı Programlı AE (P) modu, apertür ve örtücü hızının optimum kombinasyonunu otomatik olarak seçen Örtücü Önceliği AE (Tv) ve Apertür Önceliği AE (Av) modları ve Metreli Manuel (M) modu. Fotoğrafçı elektronik kadranı kullanarak pozlama modunu anında P modundan Av veya Tr moduna değiştirebiliyor.
 

Yüksek hızda sürekli çekim

PENTAX Q10’un yüksek hızda çekim modu fotoğrafçının tek bir seferde en yüksek hızda yaklaşık saniyede beş kareye kadar kayıt yapabilmesine (JPEG formatında) imkan veriyor.  Bu mod hızlı hareket eden objelerin hareketlerini yakalamak için büyük kolaylık sağlıyor.
 

Tozlanmaya karşı etkin koruma sağlayan güvenilir DRII mekanizması

PENTAX Q10’un DRII (Dust Removal II) mekanizması kullanıcı lensleri açık havada değiştirse bile çekilen görüntüleri rahatsız edici toz parçacıklarından etkin olarak uzak tutar. PENTAX’ın K5 ve 645D dijital SLR fotoğraf makinelerinde olduğu gibi son derece etkin bir süpersonik titreşim mekanizmasına sahip olduğundan görüntü sensörünün yüzeyindeki tozları titreşimle yok eder.
 

Pop-up mekanizmalı dahili otomatik flaş

Dahili otomatik flaşa sahip PENTAX Q10 (ISO 200/m’de kılavuz numarası 7) ile fotoğrafçı cihazı dilerse önceden tanımlı konumda kullanabilir veya dilerse 28 mm görüntü açısı (35 mm formatında) kapsaması için basit bir hareketle pop-up konumuna yükseltebilir.
 

Diğer Özellikler

Yüksek çözünürlüklü geniş görüntülü yaklaşık 460,000 noktacıklı 3.0 inç renkli LCD ekran
Yeni görüntü sensörü gibi güç-etkin bileşenlerin dahil edilmesiyle uzun pil ömrü
Ön ve arka panellerde uzaktan kumanda reseptörleri
Farklı pozlamalardan oluşan 3 görüntüden edilen ekstra geniş dinamik erimli kompozit fotoğraf üretebilmeyi sağlayan HDR modu
TTL görüntü sensörü metreleme (multi-segment, orta-ağırlıklı ve spot mod seçenekleriyle)
CTE beyaz dengesi konrolü modu (belirli bir sahnenin güçlü rengini vurgulamak için, örneğin gün batımında)
Farklı görüntü boyutu seçenekleri (4:3, 3:2, 16:9 veya 1:1) (farklı objeler ve uygulamalar için )
Çoklu-pozlama modu (tek bir görüntüde 9 pozlamaya kadar) (otomatik pozlama telafi özelliği ile)
Enterval çekim modu  (belirli bir nokta ve açıdan yeryüzünün/çiçeklerin/bitkilerin değişimini kaydetmek için kullanışlı)
Veri depolama seçenekleri: SD, SDHC ve yeni standart SDXC**** hafıza kartları
PENTAX için SILKY Developer Studio 3 PENTAX RAW-data veri geliştirme yazılımı (Ichikawa Soft Laboratory tarafından geliştirilmiştir) dahili RAW-data geliştirme ayrıca mevcutturPentax Q10 kullanıcı yorumları

Pentax Q10, 2 kullanıcının paylaştığı deneyim ile %80 memnuniyete sahip.
Sizde deneyim paylaşmak için yukarıdaki yorum ekle linkini tıklayabilirsiniz.

Bu ürüne puan verin ve yorumunuzu yazın
Çok kötü Kötü Fena değil İyi Çok iyi

Bu ürünü tavsiye edermisiniz :

Tebrikler, Pentax Q10 deneyiminiz kaydedilmiştir. Bu ürün için tüm kriterlere puan vermek ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum filtresi

Seçiniz.
 • 2
Seçiniz.
Seçiniz.
 • Bayan
 • Erkek
Seçiniz.
Toplam 2 yorum


Photography Blog

24 Ocak 2014

4

Neyse ki Pentax, Q10'un DSLR veya CSC'ler ile boy ölçüşemeyeceğini anlamış olacak ki Q10'u ona göre fiyatlandırmış. Q10, doğal olarak rekabete girdiği çoğu yüksek kalitedeki kompaktlardan daha ucuz. Ceketinizin cebine rahatça sığacak kadar küçük boyutlarda ama aynı zamanda DSLR benzeri bir performans gösterecek kadar da esnek bir fotoğraf makinesi istiyorsanız bütçeye uygun fiyatıyla Pentax Q10, en azından denemenize değer bir model.

profil resmi


Ephotozine

26 Kasım 2012

4

Pentax Q10, iyi özelliklere, önemli derecede sağlam ve kaliteli malzeme kullanılmış bir gövdeye sahip. Dizaynı üzerinde çok düşünüldüğü açıkça görünüyor ve özellikle kırmızı rengi en şık Pentax fotoğraf makinelerinden biri. Maalesef ki fotoğraf kalitesi olağanüstü değil sadece ortalama bir kompakt fotoğraf makinesindeki gibi ama görüntü işlemesi iyi. Gelişmiş fotoğraf kalitesine sahip aynasız bir fotoğraf makinesi istiyorsanız daha büyük sensöre sahip modellere bakmanızı öneririz.

profil resmi

Pentax Q10 ürün görselleri

Ürün renkleri
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
Ürün resmi

Pentax Q10 Forumları

  ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRIN

  PENTAX MARKALI ÜRÜNLER

  BENZER ÜRÜNLER