"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Üzgünüm, Pentax Optio WG2-GPS ürünü için henüz fiyat rehberi bulunamadı.

Pentax Optio WG2-GPS ürününü en ucuza nereden alacağınızı kısa süre içerisinde burada bulabilirsiniz.
Takip et Karşılaştır

2 iyi insanın değerlendirmesi ile %60 memnuniyet aldı.

60

Pentax Optio WG2-GPS özellikleri

12 metre derinliği kadar su altı çekim için dayanıklı yapı

Fotoğraf makinesi gövdesinin su geçirmezliğini bir kat daha artıran PENTAX Optio WG-2’nin su altı performansını 12 metreye kadar çıkarttı; bu iki saatlik kesintisiz çalışma anlamına geliyor (IPX8 veya JIS Sınıf 8 su geçirmeme performansına eşdeğer). makinesi ayrıca darbeye (1,5 metre yüksekten düşmeler)*, toza**, soğuğa (-10°C)*** ve ezilmeye (100 kg’lık ağırlık altında)**** dayanıklılık gösterecek şekilde tasarlanmış. Tüm bu özellikler Optio WG-2’yi zorlu çekim koşullarında ideal bir görüntüleme partneri kılıyor.

 

* PENTAX orijinal test standartları kapsamında ölçülmüştür (1,5 metre yüksekten 5cm kalınlığında kontrplağın üzerine), Yöntem 516.5-Shock of the MIL-Standard 810F’ye uygundur, makine stabil olarak çalışmaktadır.

** PENTAX orijinal test standartları kapsamında ölçülmüştür, IPX6 veya JIS Class 6 dengidir.

*** PENTAX orijinal test standartları kapsamında ölçülmüştür; fotoğraf makinesinin stabil çalıştığını göstermek üzere makine  -10°C düşük sıcaklıklarda kullanılmıştır.

**** PENTAX orijinal test standartları kapsamında ölçülmüştür; fotoğraf makinesinin stabil çalıştığını göstermek üzere makinenin üzerine 100 kg’lık ağırlık bindirilmiştir.

 

Kaliteli Resimler için Arkadan Aydınlatmalı Yeni CMOS Görüntü Sensörü

Optio WG-2 fotoğraf makinesi daha yüksek hassasiyetlere ayarlandığında bile çok daha az ses çıkaran, arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörüne sahiptir. ISO 6400’lük en üst hassasiyet ile yeni görüntüleme motoru ikilisi sayesinde bu fotoğraf makineleri, süper yüksek çözünürlükte resim çekmenizi sağlıyor. Optio WG2 ayrıca, aynı sahnede dört görüntü yakalayıp, ardından bunlardan bulanık olmayan, tek bir kompozit görüntü elde etmenizi sağlayan  yeni Handheld Night Snap moduna da sahip; üstelik bunların hepsi otomatik.

 

Full HD Video Kayıt

Optio WG-2, H.264 kayıt formatını kullanan Full HD video kayıt özelliği sunuyor; bu özellik kullanıcının saniyede 30 karelik çekim oranında yüksek kalitede, genişletilmiş video klibi (1920 x 1080 piksel) çekmesine olanak tanıyor. Model ayrıca çekilen video kliplerin ağır çekim oynatılması için yüksek hızda kamera fonksiyonuna* ve gelişmiş video kaydı tekniklerini sadeleştiren interval movie fonksiyonuna sahip. Ayrıca, fotoğraf makinesinin gövdesinde Full HD video kliplerinin çıkışına ve harici cihazlara ses vermeye olanak tanıyan bir mikro HDMI terminali (Tip D) de mevcut.

* fonksiyon seçildiğinde, kayıt boyutu VGA’da (640 x 480 piksel) sabitlenir.

 

Ekstra Geniş, Yüksek Çözünürlüklü 3.0" LCD Ekran

Yeni Optio WG-2 GPS geniş 16:9 oranlarında ve 460.000 noktalı ekstra büyük, yüksek çözünürlüklü 3 inç LCD monitöre sahip. AR (Yansıma Engelleyici) kaplama güneş ışıklarının dik geldiği saatlerde bile keskin, berrak ekran üstü görüntü sağlayarak can sıkıcı ışık ve yansımaları en aza indirirken, geniş görüntü dizaynı yaklaşık 170 derece yatay veya düşey mesafeden monitörün net bir görüntüsünü sunuyor ve özellikle düşük ve yüksek açı çekimlerinde oldukça faydalı hale getiriyor.

 

Altı LED Aydınlatmaya Sahip Makro Dijital Mikroskopik Modu

Makro çekim için altı LED Makro Lambayı lens çerçevesinin çevresinde konumlandırarak Optio WG-2 Dijital Mikroskop modu seçildiğinde nesnenin üzerinde daha parlak ve tek tip aydınlatma sağlar. * Makro Lambalar sayesinde, kullanıcı çıplak gözle fark edilmeyen mikroskobik dünyanın büyütülmüş bir görüntüsünü kameranın LCD monitöründe net bir şekilde görebiliyor ve bunu çarpıcı görüntülerde zahmetsizce yakalayabiliyor. Deklanşöre basıldığı anda LED Makro Lambaların aydınlatma seviyesini otomatik olarak artıran anında aydınlatma özelliği kamera sallanmasını ve nesne titremesini en aza indirecek şekilde yükseltilmiş. Ayrıca, Makro Lambalar LED lambasının yanıp sönmesinden yararlanarak nesnenin yüzünün kadrajda yer alıp almadığını kontrol eden bir Self-Portrait Assist modu ile Makro Lambalarını karanlıkta aydınlatma cihazı olarak kullanan yeni bir LED aydınlatma modu da sunuyor.

* Mikroskop modu seçildiğinde, kayıt boyutu 2 MP’de (16:9 oranları) sabitlenir.

 

Gelişmiş GPS Fonksiyonu

Optio WG2 GPS yükseltilmiş GPS modülüne sahiptir. GPS modülü GPS’in çalışmaya başlamadan önceki gecikme süresini kısaltmakla kalmıyor, aynı zamanda log fonksiyonunun çalışma ömrünü de büyük ölçüde uzatıyor. Söz konusu ikinci özellik log verilerini otomatik olarak oluşturuyor ve bunu fotoğraf makinesini taşıyarak KML formatındaki bir dosya halinde SD bellekte depoluyor. Optio WG-2 GPS kullanıcının hareketsiz görüntüleri çekerken konum verilerini kaydetmelerini ve makineyle birlikte verilen yazılım ve Google Maps™ gibi benzeri Web sitelerinin sunduğu GPS uyumlu çeşitli uygulamalardan yararlanmalarını sağlıyor. Ayrıca yerleşik saati çekim yapılan yerin yerel saatiyle eşleşecek şekilde otomatik olarak ayarlıyor. Log fonksiyonu sayesinde, kullanıcı dış çekim sırasında hareketlerin gerçek izini takip edip, bunu daha sonra Google Earth™ gibi farklı online hizmetleri kullanarak bilgisayarında görüntüleyebiliyor.

* Bu fonksiyon sadece Windows versiyonuyla kullanılabilir.

 

28mm Geniş açıya sahip 5X Optik Zoom Lens

Yeni Optio WG2, 35 mm formatında 28mm geniş açı – 140 mm telefoto eşdeğerinde odak mesafelerini kapsayan yüksek performanslı, 5X optik yakınlaştırmalı objektife sahip. Dikey yakınlaştırmalı objektifi sayesinde, fotoğraf makinesi büyüleyici manzaralardan kapalı bir mekandaki aile/grup çekimlerine kadar geniş bir aralıktaki nesne sahnelerin canlı fotoğraflarını çekiyor.
Pentax Optio WG2-GPS kullanıcı yorumları

Pentax Optio WG2-GPS, 2 kullanıcının paylaştığı deneyim ile %60 memnuniyete sahip.
Sizde deneyim paylaşmak için yukarıdaki yorum ekle linkini tıklayabilirsiniz.

Bu ürüne puan verin ve yorumunuzu yazın
Çok kötü Kötü Fena değil İyi Çok iyi

Bu ürünü tavsiye edermisiniz :

Tebrikler, Pentax Optio WG2-GPS deneyiminiz kaydedilmiştir. Bu ürün için tüm kriterlere puan vermek ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum filtresi

Seçiniz.
 • 1
 • 1
Seçiniz.
Seçiniz.
 • Bayan
 • Erkek
Seçiniz.
Toplam 2 yorum


Digital Versus

2 Mayıs 2014

2

Pentax Optio WG-2, geçen senenin WG-1 modelinin yeni versiyonu. Hassasiyeti arttırılmış ve yeni birtakım teknik özelliklere sahip. Ama bu fotoğraf makinesinin gerçekten de yeni bir lense ve artık olması gereken titreşim engelleme sistemine ihtiyacı var. Bu yüzden de incelememiz sonucunda bizen üç yıldızı almıyor.

profil resmi


Photography Blog

20 Ocak 2014

4

Pentax Optio WG-2'den alacağınız sonuçlar kesinlikle yeterince iyi olacaktır. Hatta şipşak fotoğraf makinelerindeki fotoğraf kalitesinden memnun kalanlar için tatlı bir sürpriz bile olabilir. Tabii Pentax Optio WG-2'nin dayanıklı yapısına ihtiyacınız yoksa benzer fiyattaki Sony Cyber-shot HX20 veya Panasonic’s TZ3 gibi travel zoomlar size daha ideal olacaktır.

profil resmi

Pentax Optio WG2-GPS ürün görselleri

 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
Ürün resmi

Pentax Optio WG2-GPS Forumları

  ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRIN

  PENTAX MARKALI ÜRÜNLER

  BENZER ÜRÜNLER