"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Üzgünüm, Pentax K-5 IIs ürünü için henüz fiyat rehberi bulunamadı.

Pentax K-5 IIs ürününü en ucuza nereden alacağınızı kısa süre içerisinde burada bulabilirsiniz.
Takip et Karşılaştır

4 iyi insanın değerlendirmesi ile %90 memnuniyet aldı.

90

Pentax K-5 IIs özellikleri

Bu model, Ekim 2010’da piyasaya sürülen ve kompakt ancak sağlam ve fonksiyonel gövdesi ve yüksek kaliteli görüntü üretimiyle tanınan PENTAX K-5 serisinin en yeni modeli olarak tasarlandı. K serisinin öncü modeli olan K5-II, farklı çekim koşulları ve fotografik gereksinimleri karşılamak için yeni geliştirilen daha geniş EV aralığına sahip AF sensörü gibi pek çok gelişmiş ve kullanıcı dostu özelliği barındırıyor.
 

 

K5-IIs üstün çözünürlük sağlıyor

 
K5-IIs modeli dSLR fotoğraf makinelerinde sıkça görülen ve yüksek frekansları azaltıp distorsiyonu önleyen, ancak aynı zamanda detay çözünürlüğünü de azaltan örtüşme-önler filtre olmadan sunulan bir model. Bu filtre kulanılmadığından dolayı K5-IIs üstün çözünürlük seviyelerinde son derece zengin ve detaylı görüntüler sağlıyor. Maksimumda alan derinliği ve netliğine sahip nefes kesici manzaralar ve sahneler çekin. K5-IIs modeli, fotoğraf makinesi ayarları, lens seçimi ve çekim koşulları kontrol edilebildiğinden dolayı stüdyo ve ticari çekimler için mükemmel bir seçim.
 

 

Yeni SAFOX X AF modülü sınıfındaki en üstün AF performansını sunuyor

 
K5-IIs yeni geliştirilen ve son derece hassas SAFOX X AF modülüne sahip. Düşük ışık koşullarında parlak performans veren, yüksek hassasiyetli AF sensörü sayesinde bu yeni modül AF için geniş bir EV aralığı (-3 EV’den +18 EV’ye kadar) sağlıyor. SAFOX X, F5.6 seviyelerine ilave olarak F2.8 seviye tabanlı ışık akısı ile çalışabiliyor. Bu özellik, yükseltilmiş AF algoritması ile desteklenen çok hızlı lesler ile çalışırken, AF doğruluğunu ciddi şekilde yükseliyor ve yakın fokus sensörleri ile toplanan uzaklık verisini ölçümleyerek daha önceden belirlenen bir noktadan uzaklaşan bir objeyi otomatik olarak takip edebilmeye yarayan “seçilen alanın genişletilmesi” gibi kullanışlı özellikler ve sıradışı bir AF performansı sunuyor.
 

 

Dış mekanlarda üstün görüntüleme sağlayan yüksek kaliteli LCD ekran

 
K5-IIs modeli yaklaşık 921,000 noktacıklı hava boşluksuz, 3.0-inç, geniş ekrana sahip. Ön cam panel ve LCD ekran arasına sıkıştırılmış (parlamaya karşı özel film ile kaplanmış) benzersiz bir reçine katman, hayalet görüntüleri etkin olarak engelliyor, ışığın yansımasını ve dağılmasını kesiyor ve parlaklık kaybını büyük ölçüde azaltıyor. Ayrıca ön panel çizilmelere ve aşınmalara karşı dayanıklı özel cama sahip.
 

 

En az gürültü ile yüksek çözünürlüklü ve gerçeğe en yakın görüntüler

 
Yaklaşık 16.28 etkin megapiksel ile 23.7 mm ile 15.77 mm arasında geniş sensör ölçümü sağlayan K-5 IIs’nin yeni nesil CMOS görüntü sensörü çok daha hızlı görüntü verisi okumayı garanti ediyor. Bu yüksek performanslı görüntü sensörü ile güvenilir PRIME (PENTAX Real Image Engine) II görüntü motorunu bir arada sunan K-5 IIs,  süper yüksek çözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntüler üretirken, rahatsız edici dijital gürültüleri de en aza indirgiyor. Ayrıca ISO 100 ve ISO 12800 arasında geniş hassasiyet oranı dilenirse kullanıcı tarafından ISO 80 ile ISO 51200 arasında genişletilebiliyor.
 

 

100% görüntü alanına sahip parlak ve net vizör

 
K-5 IIs, daha iyi görüntü alanı elde etmek, daha doğru ve hızlı odaklanma ve görüntü kompozisyonu  sağlamak için 100% görüş alanı ve 0.92 kat büyütme (50mm’den sonsuza kadar F1.4 lens ile) sunan pentaprizma vizöre sahip. Ayrıca manuel fokus işlemi esnasında fotoğrafçıya yardımcı olan Doğal-Parlak-Mat III fokus ekranı bulunuyor.
 

 

Kompakt, sağlam ve hava koşularına dayanıklı gövde

 
K5-IIs’nin hafif ancak güçlü magnezyum alaşımı ve son derece sağlam paslanmaz çelik gövdesi ile sıradışı sağlamlığı ve dayanıklılığı göze çarpıyor. Gövdesindeki 77 adet özel yalıtım noktası sayesinde, toza ve havaya ve soğuğa karşı korumalı cihaz, -10°C ‘ye kadar zorlu hava şartlarında bile güvenilir işletimi garanti ediyor. Saniyede  1/8000 en fazla hıza kadar güvenilir hız sağlayan deklanşör ünitesi, 100,000 basıma kadar sıradışı sağlamlık sunuyor.
 
 

Yüksek hızda sürekli çekim

 
K5-IIs’nin yüksek hızda sürekli çekim modu tek bir seferde 30 kareye kadar (JPEG formatında ve saniyede maksimum yedi kareye kadar) hızda çekim yapabiliyor; böylece fotoğrafçı sporcuları, sahne sanatçılarını ya da vahşi yaşam gibi hızlı hareket eden kareleri kolaylıkla yakalayabiliyor.
 
 

Kullanıcıyı destekleyen seçenekler sunan orijinal PENTAX- SR mekanizması

 
K5-IIs, yaklaşık 3 deklanşör aşaması arası makine sarsıntılarını etkin olarak telafi eden, böylece net ve bulanıklıktan uzak görüntüler sağlayan, PENTAX tarafından geliştirilen SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizmasına sahip. Bu yenilikçi mekanizma neredeyse tüm PENTAX değiştirilebilir lensler ile –film formatı makineler için tasarlananlar dahil-uyumlu.* Görüntü sensörünün tüm yönlere çevrilebilen esnek tasarımı sayesinde K5-IIs çekim esnasında fotoğrafçıya yardımcı olan kullanışlı özellikler sunuyor. Yüksek hassasiyetli ve zahmetsiz yatay hizalama sağlayan otomatik seviye telafisi ve görüntü detaylarını düzenleme özellikleri bunlardan birkaçı. Opsiyonel GPS birimi O-GPS1 ile astronomi fotoğrafçılığını kolaylaştıran ASTROTRACER özelliğine de sahip.
 
* Bu mekanizma ile uyumlu lensler: PENTAX K-, KA-, KAF-, KAF2- ve KAF3-takılabilir lensler; vidalı lensler (adaptör ile); ve 645- ve 67-sistem lensler (adaptör ile). Bazı özellikler bazı lenslerde mevcut olmayabilir.
 

 

Yenilikçi görüntü işleme fonksiyonları

 
K5-IIs’nin sahip olduğu görüntüleri kişiselleştirebilme fonksiyonu sayesinde kullanıcı dilediği görüntüye kendini en iyi ifade eden son dokunuşu ekleyebiliyor. Hareketli görüntülerde muhteşem görsel efektler yaratan Bleach Bypass görüntü modu veya görüntülere benzersiz çarpıcı renkler katan Cross Process gibi dokuz adet farklı görüntü düzenleme modu seçilebiliyor. K5-IIs modelinin sunduğu Eskiz ve Poster filtreleri dahil 18 adet dijital filtre ile kullanıcılar herhangi bir bilgisayara ihtiyaç olmadan kaydedilmiş görüntüleri çok yaratıcı görsel ifadelere dönüştürebiliyorlar. Kullanıcılar hazır 18 farklı filtreden bir ya da birkaçını ard arda kullanabiliyorlar.
 

 

Diğer Özellikler

 
Ekstra doğru ışık ölçümü için 77-segmentli çoklu şablonlu metre sistemi
Genişletilmiş-pozlama NR (Noise Reduction/Ses Azaltma) özelliği, (Otomatik, Açık ve Kapalı modu seçenekleri ile)
Yüksek Hassasiyet NR (Noise Reduction/Ses Azaltma) özelliği, makineye bağımlı Auto modu ve her ISO ayarı için ayarlanabilir güç azaltma özelliği
Elektronik seviye özelliği, (dikey seviye ölçeği ile)
Lateral bozulmalar ve kromatik renk sapmalarının otomatik telafisi (yalnızca DA-,DFA- ve FA sınırlı üretim lensler için geçerli)
Çok amaçlı beyaz dengesi ayarı, çekilen karelerdeki baskın renk bileşenlerini en uygun şekilde vurgulayan CTE modu
CMOS görüntü sensöründen tozu uzak tutumak için DR (Dust Removal/Toz Önleyici) mekanizma
Fotoğrafçının yaratıcı isteklerine doğru ve esnek olarak cevap verebilen kullanıcı dostu Orijinal PENTAX Hiper Kontrol sistemi
Fazla ya da az pozlanan alanları telafi etmek için dinamik kapsama genişletme özelliği
Kaydedilen JPEG formatındaki görüntüyü orijinal ham data olarak geri kazanmaya yarayan RAW geri kazanım özelliği
RAW/Fx tuşu ile tek bir hareketle görüntünün dosya formatını veya belli bir özelliği değiştirebilme
Canlı-görüntüleme modunda “Golden Section/Altın Oran” dahil üç farklı kılavuz çizgisi seçeneği
Uzun batarya ömrü, tam şarj ile yaklaşık 980 görüntü kaydedebilme
RAW-veri işleme ve tarayıcı (browser) uygulamaları içeren PENTAX Digital Camera Utility 4 yazılım paketi (Ichikawa Soft Laboratory tarafından geliştirilen popüler SILKYPIX RAW- veri işleme motoru tabanlı)  ve tarayıcı (browser) uygulamasıPentax K-5 IIs kullanıcı yorumları

Pentax K-5 IIs, 4 kullanıcının paylaştığı deneyim ile %85 memnuniyete sahip.
Sizde deneyim paylaşmak için yukarıdaki yorum ekle linkini tıklayabilirsiniz.

Bu ürüne puan verin ve yorumunuzu yazın
Çok kötü Kötü Fena değil İyi Çok iyi

Bu ürünü tavsiye edermisiniz :

Tebrikler, Pentax K-5 IIs deneyiminiz kaydedilmiştir. Bu ürün için tüm kriterlere puan vermek ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum filtresi

Seçiniz.
 • 3
 • 1
Seçiniz.
Seçiniz.
 • Bayan
 • Erkek
Seçiniz.
Toplam 4 yorum


Digital Versus

29 Nisan 2014

4

K-5 IIs, üstün kaliteli bir uzman SLR modelidir ancak biraz eskide kalan video fonksiyonu nedeniyle beş yıldızı alamıyor. Fakat hareketsiz çekimlerdeki fotoğraf kalitesi olağanüstü. Almadan önce II ve IIs arasındaki avantaj ve dezavantajları çok iyi hesaplamalısınız.

profil resmi


Photography Blog

17 Ocak 2014

5

Biraz ekstra para harcamaya aldırmazsanız Pentax K-5 IIs, standart modelden daha iyi bir fotoğraf kalitesi sunuyor. Aynı zamanda rakiplerine oranla paranın hakkını daha iyi veriyor. Bu yüzden profesyonel tüketicilere yönelik DSLRlar arasında favorilerilerimizden biri.

profil resmi


Ephotozine

24 Ocak 2013

5

K-5 IIs'de II'nin gelişmiş özellikleri dışında fotoğraflarında kesinlikle etkileyici derecede detay var. Fotoğrafların ne kadar net olduğu ekrandan açıkça görülebiliyor. Peki II'ye oranla daha fazla fark yaratıyor mu? Evet, hem de ciddi ölçüde. Peki fiyattaki farklılığa değer mi? Kesinlikle evet.

profil resmi


DPReview

4 Haziran 2013

5

K-5 II'nin sunduğu her özelliği barındıran ama AA filtreden yoksun olan K-5 IIS, biraz daha detay isteyen ve alacağı sonuçların üstesinden nasıl geleceğini bilen kullanıcılara özel geliştirilmiş bir fotoğraf makinesi. Doğa şartlarına dayanıklı tasarımı ve ince yapısıyla dış mekanlarda çok zaman geçiren kullanıcılarla birlikte manzara fotoğrafçıları için de ideal bir seçenek.

profil resmi

Pentax K-5 IIs ürün görselleri

 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
Ürün resmi

Pentax K-5 IIs Forumları

  ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRIN

  PENTAX MARKALI ÜRÜNLER

  BENZER ÜRÜNLER