"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Bu ürün hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için hemen aramıza katıl.
Takip et Karşılaştır

4 iyi insanın değerlendirmesi ile %70 memnuniyet aldı.

70

Pentax K-01 özellikleri

Dijital SLR fotoğraf makinesi sistemi ile sıradışı görüntü kalitesi

PENTAX K-01 23.7 mm ile 15.77 mm arası geniş sensör ölçümü sağlayan yeni geliştirilen CMOS görüntü sensörüne sahip. Yaklaşık 16.28 etkin megapiksel ile bu ekstra-geniş sensör, çok daha hızlı görüntü verisi okumayı garanti ediyor. K-01 ayrıca yeni “PRIME M” görüntü motoru sayesinde lensi değiştirilebilir dijital fotoğraf makinesinde birinci sınıf video kayıt performansı da sağlıyor. Ayrıca bu görüntü motoru ISO 100’den ISO 12800’e kadar veya düzenleme özelliği kullanılarak ISO 25600’e kadar genişletilebilen ekstra geniş hassasiyet oranı sağlarken, rahatsız edici dijital gürültüleri de en aza indirgiyor.

 

Sensör değişimli sarsıntı azaltma sistemi

Tüm PENTAX SLR fotoğraf makinelerinde olduğu gibi, K-01 sensör değişimli sarsıntı azaltma sistemine sahip. Bu sistem fotoğraf makinesinin aksi yönüne hareket ederek çekim anında sensörün aynı konumda kalmasını sağlıyor.

 

Sistem ayrıca video modunu kullanırken de son derece kullanışlı.

Tüm bunların yanı sıra, cihazda bulunan dahili sistemden dolayı tüm lensler ile çalışabiliyor ve yeni bir lens alırken stabilize lens için ilave ücret ödemeye gerek kalmıyor.

 

Tüm PENTAX lensler ile uyumlu

K-mount piyasaya sürülmeden önce, PENTAX 20 milyonun üzerinde lens üretmişti. Hepsi yeni K-01 ile uyumlu..

Bunların içinde uyumlu olan 214 lens içinde 21 dijital lens ve 7 analoglens halen üretiliyor. Bunun sayesinde, K-01 en geniş lens çeşitliliğini sunan aynasız fotoğraf makinesi olarak karşımıza çıkıyor.*

 

 Daha önce üretilen ve 2012 ve 2013 yılları için üretilmesi planlanan ürünler ile ilgili (K-mount lensler) pdf formatındaki dokümanı indirebilirsiniz.

 

 K-01 ayrıca PENTAX serisinin 4 flashes ile de uyumlu.

 

921bin noktacıklı 3" LCD ekran

K-01 yaklaşık 921,000 noktacıklı, kolay görüntülenebilen, yüksek çözünürlüklü 3.0 inç renkli LCD ekrana sahip. Geniş açılı tasarımı yaklaşık 170 derece yatay ve dikey görüntü sağlarken, özellikle dar ve geniş açı çekimlerde büyük kolaylık sağlıyor.

 

Özel tuşa sahip Full HD Video ve çoklu kontrol

K-01 modeli H.264 codec kullanarak Full HD formatında yüksek kaliteli videolar çekebilmenin yanı sıra yalnızca film çekmeye değil, film yaratmaya da imkan veren geniş filtre seçeneklerine ve diğer yaratıcı özelliklere sahip.

K-01 video kaydetmenin yanı sıra, ses ve PC’ye veya TV’ye görüntü aktarmak için HDMI kablosu dahil tüm bağlantılar ile donatılmış durumda.

 

Doğrudan erişim kadranı ile yeni nesil HDR modu

Farklı pozlama seviyelerinde çekilen üç adet görüntüden tek bir ekstra geniş gri tonlamalı kompozit fotoğraf üreten HDR (High Dynamic Range) modu, daha geniş görsel ifade seçenekleri üretmek için geliştirildi. Bu gelişmiş HDR moduna, mod kadranına tek bir dokunuşla kolayca erişilebiliyor. Kullanıcı efekt seviyesini seçmek ve üç adet pozlama artırıcı seçenek gibi yeni ilave edilen özelliklerden de faydalanabiliyor. Otomotik konum ayarı özelliği ise fotoğraf K-01 ile elde çekilmiş olsa bile üç imajın hassas olarak hizalanmasını sağlıyor.

 

Dünyanın en küçük değişmez odaklı lensine sahip

    
PENTAX "pancake" lensleri üretmesi ile tanınıyor. K-01 ile yeni 40mm f/2.8. XS sunuluyor.

Bu dünyanın en küçük değişmez odaklı lensi : 1 cm’den daha küçük !
FOTOĞRAFLARGeri bildirim