"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Üzgünüm, Sigma 19mm f/2.8 EX DN ürünü için henüz fiyat rehberi bulunamadı.

Sigma 19mm f/2.8 EX DN ürününü en ucuza nereden alacağınızı kısa süre içerisinde burada bulabilirsiniz.
Takip et Karşılaştır

2 iyi insanın değerlendirmesi ile %90 memnuniyet aldı.

90

Sigma 19mm f/2.8 EX DN özellikleri

GENEL ÖZELLİKLER

 • Odak uzaklığı 19 mm
 • Bayonet (mount) Sony E (NEX)
 • Objektif türü Geniş açı sabit

NETLEME ÖZELLİKLERİ

 • Minimum odak uzaklığı 20 cm
 • Maksimum büyütme 0.14 x

  0.14 x
 • Oto fokus Var
 • Netleme motoru Micromotor

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

 • Filtre çapı 46 mm
 • Ağırlık 140 Gram
 • Uzunluk 46 mm

DİYAFRAM

 • Maksimum diyafram açıklığı f/2.8
 • Minimum diyafram açıklığı F/22
 • Diyafram bıçağı sayısı 7 Adet

OPTİK

 • Element 8 Adet
 • Grup 6 Adet
Sigma'nın yenilikçi ruhu yine karşınızda 

Bu standart zoom objektif sadece dijital SLR fotoğraf makineleri için tasarlanmış ve Sigma?nın özgün OS (Optical Stabilizer) fonksiyonuna sahiptir. Bu objektif, geniş açıda 17mm odak uzaklığındaKüçük boyutları ve farklı amaçlara yönelik tasarım özellikleri ile, objektifi değiştirilebilen yeni nesil aynasız fotoğraf makineleri giderek önemli bir kategori haline geldi. Günümüzün bu yeni ihtiyacına yönelik objektif sistemini geliştirmek, Sigma'nın yenilikçi ruhunu ortaya koymak için önemli bir fırsat oluşturuyordu. İşte bu düşüncelerle, aynasız fotoğraf makineleri için özel olarak geliştirilen bu yüksek performanslı geniş açılı objektif, Sigma'nın özgün tasarım anlayışını daha önce görülmemiş bir düzeyde ve rafine formda ortaya çıkarttı. Aynasız fotoğraf makinelerinin sunduğu performans avantajlarını en üst düzeye taşıyabilmek için, ileri optik teknolojisi kullanılarak yeni Art serisinin ifade gücü bu objektifte de elde edildi. Genel amaçlı bir objektif olmanın yanı sıra, kapalı ortamlarda geniş görüş açısı avantajı sağlamaktadır. F2.8 geniş bir diyaframdan telefotoya kadar farklı açıları kapsar. Vizörden bakıldığında fotoğrafçının kolaylıkla netlik ve kompozisyonu kontrol edebilmesini sağlayan parlak bir görüntü sağlar. Objektif 22cm asgari netleme mesafesi ve 1:2.7 maksimum büyütme oranı ile yakın plan, peyzaj ve makro fotoğrafçılık için idealdir. ELD (Olağanüstü Düşük Dağılım) cam ve asferik objektifler tüm zoom aralığı boyunca renk sapmalarını mükemmel şekilde düzeltirken yüksek görüntü kalitesi sağlar. Süper Çok Katmanlı Kaplama parlama ve yansımaları azaltır. HSM (Hyper Sonic Motor) sessiz ve yüksek hızda AF sağlar.
 
 
Yeni Art serisi yüksek düzeyde sanatsal ifade olanağı sağlıyor 

Sigma, şimdi tüm değiştirilebilir objektiflerini üç ana ürün grubu içinde sınıflandırıyor: Contemporary, Art ve Sports. Uç noktalarda optik performans ve fazlasıyla artırılmış ifade gücü ile tanımlanan Art serisi, yüksek düzeyde sanatsal ifade olanağı sağlamaktadır. Seri oluşturulurken, öncelikle sanatsal dokunuşa önem verilen tasarım sürecinde küçük boyut, hafiflik ve kullanım esnekliğinden öte, yaratıcı ve dramatik sonuçlara önem veren bir kullanıcı profilinin beklentileri öngörüldü. Art serisi, manzara, portre, still-life, yakın plan uygulamalarında ve yaşamdan sahnelerde ideal seçim olmanın yanı sıra, fotoğrafçının ruhunda saklı olan sanatçıyı açığa çıkaran karelerde kusursuz sonuçlar vermekedir. Stüdyo fotoğrafçılığı için özellikle tercih edilirken, mimari, gece, su altı ve daha birçok başka ortamda ifade gücünü en üst düzeye taşırlar
 
 
Aynasız, objektifi değiştirilebilir fotoğraf makineleri için geniş açılı objektif 

Yüksek performanslı geniş açılı objektifin görüş açısı Micro Four Thirds sisteminde 38mm, E-tipi bağlantı sisteminde ise 28.5mm eşdeğeridir (35mm full-frame gövdelere göre). Çok kolay taşınabilen bir geniş açılı objektif olarak klasik an fotoğrafları ile birlikte özellikle ışığın zayıf olduğu kapalı alanlarda geniş görüş açısı sağladığı için idealdir. Şu anda, SIGMA 19mm F2.8 DN geniş açılı objektif ile birlikte, SIGMA 30mm F2.8 DN standart ve SIGMA 60mm F2.8 DN orta ölçekli tele objektifler, aynasız fotoğraf makinesi kullanan fotoğrafçıların yüksek performans seçeneklerini oluşturmaktadır.
 
 
Üstün optik performans ve işlevsellik. Sigma ''nın özgün yenilikçi tasarımının yanında her zamankinden daha zarif ve ince. 

Netlik halkasının yalın formu, objektifin bölümlerini ayıran farklı doku, dış yüzeyin hemen tamamında metal kullanımı, birleşik gölgelik (parasoley) tasarımı. Tüm bu unsurlar, aynasız fotoğraf makineleri için ideal objektifi tasarlamak üzere bir araya getirildi. Ek olarak, fotoğrafçılara mevcut makinelerine uyum sağlamak üzere gümüş veya siyah renk seçeneği sunuluyor.
 
 
Sıradışı Görüntü Kalitesi 

Kalıplanmış üç asferik cam mercek her türlü geometrik deformasyonu mükemmel şekilde düzeltir. Dahili netlik sistemi odak mesafesi ne olursa olsun her türlü renk saçılımlarını düzeltir ve yüksek görüntü kalitesi sağlar.
 
 
Telesentrik Tasarım 

Işınların optik eksende sapmaya uğramadan hareketi (telesentri) tüm görüntü düzleminin her noktasında kaliteyi artırır.
 
 
Doğrusal AF Motoru 

Yeni geliştirilen doğrusal AF motoru sayesinde mercek grubu, dişliler ve diğer mekanik parçalar kullanılmadan, bir bütün olarak hareket ettirilir. Böylece hem video kayıtları hemde fotoğraf çekimleri için hassas ve sessiz otomatik netleme sağlanır.
 

Süper Çok Katmanlı Kaplama 
 

SIGMA'nın yeni amiral gemilerinden birisi olacak bu objektif yüksek verim elde etmek için parlama ve yansımaları minimuma indirir ve kuvvetli ters ışık gibi ortamlarda dahi maksimum performans sağlar.  Süper Çok Katmanlı Kaplama parlama ve yansımaları azaltır ve yüksek kontrastlı görüntüler oluşturur.    

 

Parlama ve Yansımaları Minimuma İndiren Tasarım 
 

SIGMA'nın yeni amiral gemilerinden birisi olacak bu objektif yüksek verim elde etmek için parlama ve yansımaları minimuma indirir ve kuvvetli ters ışık gibi ortamlarda dahi maksimum performans sağlar.  Süper Çok Katmanlı Kaplama parlama ve yansımaları azaltır ve yüksek kontrastlı görüntüler oluşturur.    
 
 
En Yakın Netlik Mesafesi: 20cm 

Büyütme oranı 1:7.4'dür.
 

Kavisli Diyafram 
 

Objektifin kavisli 7 bıçaklı diyaframı netlik dışı alanlarda çekici bir netsizlik estetiği (bokeh) yaratır..  

 

Pirinç bayonet 
 

Objektif, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmesi için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.

 

 

 

SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile değerlendirme 
 

Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak A1 tescilli MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Hatta daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrol denetim kapsamına girmektedir.  
 
 
"Made in Japan" 

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı tamamen Japonya'da, kalıp ve parçalar dahil olmak üzere entegre bir üretim sistemi altında yapılır. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız.Sigma 19mm f/2.8 EX DN kullanıcı yorumları

Sigma 19mm f/2.8 EX DN, 2 kullanıcının paylaştığı deneyim ile %85 memnuniyete sahip.
Sizde deneyim paylaşmak için yukarıdaki yorum ekle linkini tıklayabilirsiniz.

Bu ürüne puan verin ve yorumunuzu yazın
Çok kötü Kötü Fena değil İyi Çok iyi

Bu ürünü tavsiye edermisiniz :

Tebrikler, Sigma 19mm f/2.8 EX DN deneyiminiz kaydedilmiştir. Bu ürün için tüm kriterlere puan vermek ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum filtresi

Seçiniz.
 • 1
 • 1
Seçiniz.
Seçiniz.
 • Bayan
 • Erkek
Seçiniz.
Toplam 2 yorum


Photography Blog

13 Şubat 2014

4

Sigma 19mm f/2.8 EX DN, özellikle Sony E-Mount sistem kullanıcıları tarafından, bütçeye uygun bir geniş açılı lens olarak kesinlikle dikkat alınması gerek. Ancak Micro Four Thirds kullanıcıları için o kadar cazip bir lens değil çünkü Panasonic ve Olympus gibi markaların daha iyi fotoğraf kalitesi sunan alternatifleri mevcut ama Sigma bu modellerden daha ucuz bir seçenek.

profil resmi


Ephotozine

13 Nisan 2012

5

Sigma 19mm f/2.8 EX DN, tüm Micro Four Thirds veya Sony Nex kitleri için ideal bir kompakt lens. Hafifliği, kompakt boyutları ve mükemmel optik performansına iyi tasarım kalitesi ve hızlı otofokus da ekleniyor. Sadece 170£ civarında olan fiyatına göre olağanüstü performans gösteriyor.

profil resmi

Sigma 19mm f/2.8 EX DN ürün görselleri

 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
Ürün resmi

Sigma 19mm f/2.8 EX DN Forumları

  ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRIN