"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Üzgünüm, Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC OS HSM Macro ürünü için henüz fiyat rehberi bulunamadı.

Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC OS HSM Macro ürününü en ucuza nereden alacağınızı kısa süre içerisinde burada bulabilirsiniz.
Takip et Karşılaştır

2 iyi insanın değerlendirmesi ile %90 memnuniyet aldı.

90

Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC OS HSM Macro özellikleri

GENEL ÖZELLİKLER

 • Odak uzaklığı 17-70 mm
 • Objektif türü Standart zoom
 • Titreşim engelleyici Var

NETLEME ÖZELLİKLERİ

 • Minimum odak uzaklığı 22 cm
 • Maksimum büyütme 0.37 x

  0.37 x
 • Oto fokus Var
 • Netleme motoru HSM Motor
 • Netleme methodu İçten netleme

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

 • Filtre çapı 72 mm
 • Parasoley Var
 • Ağırlık 520 Gram
 • Uzunluk 89 mm

DİYAFRAM

 • Maksimum diyafram açıklığı f/2.8-4
 • Minimum diyafram açıklığı F/22-32
 • Diyafram bıçağı sayısı 7 Adet

OPTİK

 • Element 17 Adet
 • Grup 13 Adet
 • Özel Element / Kaplama 1 ELD lens element

  1 hybrid aspherical element ve 2 glass mold element
D - SLR fotoğraf makineleri için özel olarak tasarlanmış geniş diyaframlı standart zoom objektif SIGMA'nın özgün OS (sarsıntı önleyici) fonksiyonu ile donatılmış ve yakın çekim özelliğine sahiptir 
 
 
Bu standart zoom objektif sadece dijital SLR fotoğraf makineleri için tasarlanmış ve Sigma?nın özgün OS (Optical Stabilizer) fonksiyonuna sahiptir. Bu objektif, geniş açıda 17mm odak uzaklığında F2.8 geniş bir diyaframdan telefotoya kadar farklı açıları kapsar. Vizörden bakıldığında fotoğrafçının kolaylıkla netlik ve kompozisyonu kontrol edebilmesini sağlayan parlak bir görüntü sağlar. Objektif 22cm asgari netleme mesafesi ve 1:2.7 maksimum büyütme oranı ile yakın plan, peyzaj ve makro fotoğrafçılık için idealdir. ELD (Olağanüstü Düşük Dağılım) cam ve asferik objektifler tüm zoom aralığı boyunca renk sapmalarını mükemmel şekilde düzeltirken yüksek görüntü kalitesi sağlar. Süper Çok Katmanlı Kaplama parlama ve yansımaları azaltır. HSM (Hyper Sonic Motor) sessiz ve yüksek hızda AF sağlar.
 
 
Farklı görüş açıları 
 
 
Objektif geniş açıdan telefotoya en sık kullanılan açılar kapsar. Farklı tip fotoğraf çekimleri için çok yönlü bir objektiftir
 
 
Yakın-plan fotoğrafçılık 

Asgari netleme mesafesi 22cm ve azami büyütme oranı 1:2.7'dir. Objektifin ön elemanı ile konuya 4.7cm çalışma mesafesi yakın plan çekimler için çok uygundur.
 
 
Konvansiyonel Modellere Göre %30 daha küçük 
 
 
Günlük yaşamda kullanılan kullanılan objektiflerde , küçük yapı büyük bir fark yaratıyor. Daha küçük bir OS birimi içeren ve optik elemanların yapısı ve güç dağılımı optimize ederek, objektif çerçevesinin artık daha kompakt hale gelmiştir. Thermally Stable Composite (TSC) teknolojisi sayesinde objektif yapısını korur ve özellikle değişken sıcaklık koşullarında az miktarda esnemeye maruz kalır. Genellikle kullanılan Polikarbonat ile karşılaştırıldığında, TSC yaklaşık % 25 daha yüksek elastikiyete sahiptir. Termal büzülme düşük olduğundan, metal parçalarının yüksek benzeşmesi vardır ve yüksek kalitede ürün üretiminde katkıda bulunur. Bu objektifin boyutu bizim geleneksel modellere göre% 30 daha küçüktü
 
 
Üstün görüntü kalitesi 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bir ELD (Olağanüstü Düşük Dağılım) cam elementi ile iki kalıplanmış cam ve bir hibrit asferik objektif her türlü dağılmayı mükemmel biçimde düzeltir. Yüksek görüntü kalitesi tüm zoom aralığı boyunca güvence altına alınmıştır.
 
 
17mm odak uzaklığında F2.8 geniş diyafram 

Geniş diyafram vizörden bakıldığında parlak bir görüntü sağlar ve fotoğrafçıların kolaylıkla netleme ve kompozisyon kontrolünü sağlar.

 

Sigma'nın benzersiz OS (Optik Sabitleyici) teknolojisi 

 

Objektif SIGMA'nın özgün OS fonksiyonu ile donatılmıştır. Bu sistem fotoğrafçının perde hızını 4 stopa kadar yavaşlatabilmesini sağlar. Sony ve Pentax bayonetli objektiflerdeki dahili OS fonksiyonu fotoğraf makinelerindeki sarsıntı önleyici fonksiyonu olduğu halde çalışır. Gövde sarsıntısının telafisi vizörden bakıldığında görülebilirken fotoğrafçı bu şekilde etkin netleme ve kompozisyon kontrolü yapabilir.  

 

Süper Çok Katmanlı Kaplama 
 

Süper Çok Katmanlı Kaplama parlama ve hayalet görüntüleri azaltırken ters ışık koşullarında dahi yüksek kontrastlı sağlar.    

 

Yuvarlak diyafram 
 

Bu objektif 7 bıçaklı yuvarlak diyaframı netsiz alanlarda cazip bokeh efekti oluşturur.  

 

Sessiz ve hızlı AF 
 

Dahili netleme (IF) sistemi ve HSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz netleme yapılmasını sağlar

* AF Pentax ist * serisi ve HSM desteklemeyen K100D dijital SLR fotoğraf makineleri ile çalışmaz.
 

 

Pirinç bayonet 

 

Objektif, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmesi için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.
 
 
 
Rahat kullanım 

Bu objektif taşıma esnasında objektifin kaymasını engelleyici zoom kilidi ile donatılmıştır. Kolay kullanım için büyütme ölçeği objektif üzerinde gösterilmiştir.

.* 35mm SLR gövdelerde veya APS-C ebatlı görüntü algılayıcılardan daha büyük algılayıcı kullanan gövdelerde kullanılması halinde kenarlarda kararma oluşur.
 
 
Yeni geliştirilen "USB DOCK" sistemi 

Bu yeni ürün konseptine bağlı olarak, kullanıcının objektif yazılımını güncellemek ve odaklama gibi parametreleri ayarlamak için özel yazılım (SIGMA Optimizasyonu Pro) geliştirmiştir.
 
 
SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi "A1" ile değerlendirme 

Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak A1 tescilli MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Hatta daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrol denetim kapsamına girmektedir.
 
 
"Made in Japan" 

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı tamamen Japonya'da, kalıp ve parçalar dahil olmak üzere entegre bir üretim sistemi altında yapılır. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız.Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC OS HSM Macro kullanıcı yorumları

Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC OS HSM Macro, 2 kullanıcının paylaştığı deneyim ile %85 memnuniyete sahip.
Sizde deneyim paylaşmak için yukarıdaki yorum ekle linkini tıklayabilirsiniz.

Bu ürüne puan verin ve yorumunuzu yazın
Çok kötü Kötü Fena değil İyi Çok iyi

Bu ürünü tavsiye edermisiniz :

Tebrikler, Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC OS HSM Macro deneyiminiz kaydedilmiştir. Bu ürün için tüm kriterlere puan vermek ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum filtresi

Seçiniz.
 • 1
 • 1
Seçiniz.
Seçiniz.
 • Bayan
 • Erkek
Seçiniz.
Toplam 2 yorum


Ephotozine

12 Kasım 2010

5

Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM, sadece mükemmel keskinlikte fotoğraflar çekecek kapasiteye sahip değil ama aynı zamanda titreşim engelleyici fonksiyonu, yakından netleme yapabilmesi ve kapsadığı odak aralığı ile çok da kullanışlı bir lens. Fiyatına göre gösterdiği performans muhteşem.

profil resmi


DPReview

5 Ağustos 2013

4

Sigma'nın son C modeli olan 17-70mm F2.8-4, kendi zoom kitlerinden bir üst modele geçmek, daha iyi fotoğraf kalitesi ve daha yaratıcı esneklik isteyen SLR kullanıcıları için mükemmel bir seçenek. Zoom aralığı ile en geniş diyafram arasında dengeyi iyi kurarken aynı zamanda oldukça portatif. Otofokus ve titreşim engelleyici sistemi iyi çalışıyor ama geniş açıda çekilen fotoğrafların kalitesi olabileceğinin en iyisi değil.

profil resmi

Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC OS HSM Macro ürün görselleri

 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
Ürün resmi

Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC OS HSM Macro Forumları

  ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRIN