"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…

İşlemci / Cpu

(2 kayıt bulundu)

İşlemciler (CPU) bir bilgisayarın en önemli parçasıdır. Kendisine gelen verileri matematiksel bir işlemden geçirerek bir sonuca ulaşılmasını sağlar. Ağır işlem yükünden dolayı çok ısınırlar ve bu yüzden çok dayanıklı malzemelerden üretilirler ve aynı zamanda üstlerinde bir fan barındırırlar. Piyasada gerçek anlamda sadece iki firma bilgisayar işlemcisi üretir. Bunlar Inter ve AMD’dir. Intel’in tekelinde olan işlemci sektörüne AMD son bir hamle ile tekrar dahil olmuştur ve uzun yıllardır Intel ile ciddi rekabet halindedir.

Hangi markayı tercih etmeniz gerektiği konusunda yıllardır süregelen tartışmalar her ortamda yapılır. Bu konuda önemli olan sizin tam olarak ne istediğiniz ve ondan daha önemlisi bütçenizdir.  Bütçenize uygun ve tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek en iyi işlemciyi iyi.net’te bulabilirsiniz. Birçok işlemci türü arasında kullanım amacınıza göre çift çekirdek işlemci (dual core işlemci), 4 çekirdek işlemci (quad core işlemci) ve 8 çekirdekli işlemciler arasından istediğinizi seçebilirsiniz. İşlemci özelliklerini karşılaştırarak; bus hızı, işlemci çeşidi, işlemci saat hızı, işlemci soket türü ve cache boyutu gibi özelliklerden dilediklerinizi seçebilir bu sayede ihtiyacınız olan işlemciyi hızlıca bulabilirsiniz. Ya da bütçeniz elveriyorsa en hızlı işlemciler arasından birini tercih edebilirsiniz.

Cpu modelleri arasında yaptığınız karşılaştırmalar, okuduğunuz kullanıcı incelemeleri ve kullanıcı yorumları sonucunda almaya karar verdiğiniz modelin fiyatlarına iyi.net’te bakabilirsiniz. İşlemci fiyatlarını bulacağınız ‘nereden, kaça alırım?’ bölümünden en iyi fiyatları kontrol edebilir ya da fiyat karşılaştırmaları yaparak en ucuz işlemcileri kolayca bulabilirsiniz.

Aldığınız işlemci hakkındaki düşüncelerinizi iyi.net’te paylaşarak işlemcisini değiştirmek isteyen ya da yeni bir bilgisayar toplamayı düşünen insanlara yardımcı olabilirsiniz. Belki de aldığınız işlemciden memnun kalmadınız. Isınma ve performans düşüklüğü sorunları yaşıyorsunuz. Bunu da aynı şekilde iyi.net üzerinden değerlendirip sizin yaşadığınız sıkıntıları diğer insanların yaşamamasını sağlayabilir ve onların maddi manevi zarara uğramalarına engel olabilirsiniz.

SONUÇLARI FİLTRELE
  • 0 0
    CPU Türü: CPU Masaüstü CPU: FX-8320 Işlemci Hızı: 3.5 GHz CPU Core Miktar: 8 CPU Çekirdek Adı: Zambezi CPU Soket Standart : Soket AM3 + CPU Bus Hızı: 3,50 GHz CPU Bus: HT 3 Entegre Bellek Denetleyicisi Türü: Iki DDR3 Kanallar CPU Özellikler
    En iyi fiyat: 679 TL
  • 0 0
    Fan: Var Box/Oem: Box Işlemci Hızı: 3.5 GHz L2 Cache Kapasitesi: 6 MB Soket Yapısı: Amd Socket AM3+ Nanometre: 32 nm Güç Tüketim: 95 W L3 Cache Kapasitesi: 8 MB Garanti Süresi: 36 Ay Işlemci Tipi: Amd AM3+ FX
    En iyi fiyat: 499 TL

MARKA

ÜRÜN FİYATI

FİYAT ARALIĞI (TL)
TL -