"iyi.net" en iyi teknoloji portalı…

Apple, iPhone X nedeniyle acı çekiyor!

Sedat|30 Nisan 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Şeffaflık kaynaklarından elde edilen son verilere göre satılmamış iPhone X'ler Apple'a acı veriyor.

Yarın Apple üç aylık sonuçlarını açıklayacak ve yatırımcılar büyük bir hayal kırıklığı olacağından endişe ediyor. Cupertino firmasının sadece yıllardır iyi haberi paylaşması gerekiyordu, ancak bu muhtemelen yarın farklı olacak.

iPhone X için hayal kırıklığı yaratan talep sebebiyle ciroda da hayal kırıklığı beklediğimiz birşey oldu. Bugün  Fast Company, bu öngörüyü daha da güvenilir kılıyor , Apple'ın 2018'in ikinci çeyreği için sadece sekiz milyon iPhone X cihazı sipariş ettiğini söyledi. Bunu, Apple'ın geçen yıl aynı dönemde sattığı 41 milyon iPhone ile karşılaştırırsanız, iPhone X'e olan talebin ne kadar sınırlı olduğu ortaya çıkıyor. Bir kaynağa göre, Apple yanlış tahmin yaptı ve çok fazla iPhone X cihazı üretti. Artık bu artıdan kurtulmak için önümüzdeki çeyrekte daha az üretilmek zorunda kalacak.

Aynı kaynak aynı zamanda Apple'ın iPhone X'in yüksek fiyatını sorguladığını da belirtti. iPhone X satış rakamları açısından hayal kırıklığı yaratıyor gibi görünüyor, Apple için fazla acı verici. Yatırımcıların ise gergin bekleyişi sürüyor diyebiliriz. Apple, yarın satışlarını yayınlayacağı bir açıklama yapacak. iPhone'un her zamanki gibi iyi olacağından emin olan yatırıcımların gözü kulağı yarın yapılacak açıklamada. 

Peki siz iPhone X için ne düşünüyorsunuz? 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi