"iyi.net" fiyat karşılaştırma …
Modem Forumu (toplam 4 konu)

Lenor

Airties Air 5650 çekim gücü çok az

Lenor - 2 Mayıs 2014 12:12

Yaklaşık 1 hafta önce Vatan'dan Airties Air 5650 aldım. Fiber destekli modem istedim ellerinde 3 tane varmış biri Zyxel onu direk eledim diğeri Asus'tu ama pahalıydı 320tl civarıydı ki aklımda o vardı aslında son olanı da bu aldığımdı. Neyse kurulumunu yaptım ama çekim mesafesi baya bi az sanırsam şu an hiç verim alamıyorum evimin diğer odalarında 1 çekiyor bazen 0 çekiyor. Modem benim odamda masamın üstünde duruyor, masamın üstünde laptop var 5 sinyal alırken aynı masanın altında yer alan desktop bilgisayar 2 sinyal alıyor bu nasıl iştir anlamadım kabul edilemez! Bizim evin taa karşısındaki cafenin neti bile 2-3 çekerken benim kendi evimde bulunan modem öbür odada en fazla 1-2 çekiyor. Ne yapabilirim lütfen yardımcı olun. Ayarlardan kanalları değiştirmeye çalıştım kaydet dememe rağmen değiştirmiyor kanalları hep Auto seçeneğinde kalıyor. Acil bunu düzeltmeye çalışmam lazım olmazsa iade edip daha pahalı olan Asus'u alacağım....
  • Lenor

Lenor - 20 Mayıs 2014 17:31

Cevap gelmemiş ama düzelttim sorun anakartımın wireless kapasitesini arttırmak için antenini takmamamdan kaynaklanıyormuş. Anteni taktıktan sonra 5 çekmeye başladı.
    Cevap ver00
Bu konuyla ilgili yazacak birşeyleriniz mi var?