"iyi.net" fiyat karşılaştırma …
Faks Makinesi Forumu (toplam 1 konu)

Kadir Yazıcı

Karel FM-210 / Sagem FAX SP-1925 Hangisi ??

Kadir Yazıcı - 20 Haziran 2013 10:58

Faks makinesi sık sık arızalandığı için büroya yeni bir faks makinesi almak istiyoruz. Fiyatı da uygun diye 2 model seçtim. Karel FM-210 / Sagem FAX SP-1925. Hangisi daha iyidir ?
  • Sezai Kavraz

Sezai Kavraz - 20 Haziran 2013 13:54

Karelin kullanımı basit, rulo termik kağıt kullanılıyor. Mürekkepli değil termal faks makinesi olduğu için ben önermem çünkü termal faks makinelerinden bir faks aldınız diyelim. 2-3 ay sonra fakstaki yazılar uçup gitme ihtimali var. Yazılar silinebiliyor. Ama aldığın faksı dosyalamayacaksan, elinde tutayacaksan termal alabilirsin. Yok ben saklarım diyorsan termal alma, kötü süprizlerle karşılaşabilirsin. Aylar sonra yepyeni beyaz kağıtların olur dosyada… Gelelim sagem’e.. O da termal maalesef ve söylediğim dezavantaj onun için de geçerli. Ahizeli ve nümerik tuşlu, kullanması kolay ama dosyaları, gelen kağıtları faksları saklamayaıp sadece faks al/gönder işlemi yapacaksan birini seç İkisi de aynı. Ama saklayacaksan başka bir model alın, paraya kıyın. INKJET /BASKILI faks makinesi öneririm. Maliyeti (kartuş toner maliyet) fazla olsa da garanti çözüm
    Cevap ver00
Bu konuyla ilgili yazacak birşeyleriniz mi var?