"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Üzgünüm, Sigma DP1 Merrill ürünü için henüz fiyat rehberi bulunamadı.

Sigma DP1 Merrill ürününü en ucuza nereden alacağınızı kısa süre içerisinde burada bulabilirsiniz.
Takip et Karşılaştır

2 iyi insanın değerlendirmesi ile %80 memnuniyet aldı.

80

Sigma DP1 Merrill özellikleri

GENEL ÖZELLİKLER

 • Fotoğraf makinesi tipi Kompakt

GÖRÜNTÜ SENSÖRÜ

 • Megapiksel 46
46 megapiksel, 23.5x15.7 mm Tam Renkli Foveon X3 Merrill Görüntü Sensörü
 
 
Kullanılan 23.5x15.7 mm Tam Renkli Foveon Merrill  X3 Direkt Görüntü Sensörü, 46 milyon faydalı (4,800x3,200x3 katman) ve 44 milyon kaydedilen piksel  (4,704x3,136x3 katman) içerir. Foveon X3 direkt görüntü sensörü  gerçek renklerin eksiksiz algılanmasını sağlayan yapısı ile, üç ana ışık rengi olan kırmızı, yeşil ve maviyi (RGB) her bir piksel konumunda, 3 katmanda yakalar.  Bu sayede moire (desenleşme) oluşmadığından, ışık dağıtıcı filtre de gerekmez. Böylece renk ve ışık bilgisi 46 megapiksel, 23.5x15.7 mm Tam Renkli Foveon X3 Merrill görüntü sensörüyle 3 boyutlu hissi vererek yakalanır.
"TRUE II" görüntü işleme motoru
 
 
DP2x dünyanın ilk 3 katmanlı doğrudan görüntü algılayıcısına uygun görüntü işleme motoru TRUE'nun yeni sürümü TRUEII kullanmaktadır. SD serisi ve DP1'de elde edilen tecrübeler ile geliştirilmiş eşsiz görüntü işleme algoritmasıdır.
Exclusively designed high performance wide angle 19mm F2.8 lens
 
 
The high-performance, wide angle 19mm F2.8 lens has the equivalent angle of view as a 28mm (35mm equivalent focal length) lens and has been designed exclusively for the SIGMA DP1 Merrill to maximize the sensor performance. One FLD ("F" Low Dispersion) glass element, which has the performance equal to fluorite glass, two glass mold aspherical lenses and one high refractive index lens provide excellent correction for all types of aberrations. The superior telecentric optical design improves image quality throughout the frame by passing on information about subjects to the sensor. The Super Multi-Layer Coating reduces flare and ghosting, ensuring sharp, high contrast image quality even under severe conditions such as taking photos against or towards the sun.
Gelişmiş Kullanıcı Arayüzü
 
Özel düzenlenmiş hızlı menü ve metalik komut kadranı bir araya gelerek kullanımı kolaylaştırır. Diyafram, örtücü hızı (enstantane) ve menü seçenekleri komut kadranı kullanılarak hızlıca değiştirilebilir. En sık kullanılan özelliklerden oluşan Quick Set (QS / Hızlı Kurulum) menüsü, QS butonuna basılarak kolaylıkla görüntülenir. Bu özellik kullanıcıya menü içeriğini değiştirme ve kendi tercihine göre düzenleme olanağını tanır.
7 kare seri çekim kapasitesi
 
Yüksek kapasiteli tampon bellek, sürekli çekim modunda her seride 7 RAW fotoğrafa kadar kayıt olanağı sağlar. Yüksek hızda veri aktarımı ve işlenmesi sayesinde SIGMA DP3 Merrill saniyede 4 kareye kadar fotoğraf çekebilme hızına sahiptir. Ayrıca, koşullara bağlı olarak düşük veya orta görüntü kalitesinde, sürekli çekim modunda saniyede 5 kare fotoğraf çekebilmek ve bir seride 14 kareye kadar fotoğraf kaydedebilmek mümkündür.
9 noktadan netleme alanı
 
Netleme alanı 9 netleme noktası ile donatılmıştır. Çekim durumuna göre istenen netleme noktası seçilebilir.
Manuel netleme
 
Otomatik netleme yada netleme kilidi kullanılması tercih edilmediğinde manuel netleme mümkündür. Aynı zamanda netleme noktası doğru netlikten emin olmak için yaklaştırılarak büyütülebilir.
RAW (HAM) Görüntü Kaydı
 
Sigma DP1 Merrill olağanüstü kalitede kayıpsız RAW görüntü kaydı ve daha elverişli olan JPEG formatında çekim yapabilir. DP1'in RAW (HAM) data formatı parlaklık ve renk bilgisini 1:1 oranda enterpolasyonsuzdur. Her bir pikselden gelen RGB renk bilgisi, Sigma Photo Pro yazılımı ile işlendiğinde en iyi görüntü kalitesi ile en iyi fotoğrafların doğal dengesi korunacaktır.
Eşsiz Sigma Photo Pro yazılımı
 
 
SIGMA Photo Pro yazılımı ile birlikte tüm RAW bilgisini hızlı ve kolay bir şekilde dönüştürebilen RAW görüntü işleyici yazılımıdır. Ayarlamalar üç farklı şekilde yapılabilir. X2F modunda orijinal ayarlar çekim yapıldığı şekilde saklanır. Otomatik Ayar Modunda yazılım gerekli ayarlamaları otomatik olarak analiz eder ve RAW data üzerinde değiştirir. Özel Ayar Modu fotoğrafçının kendi kişisel ayarlarını yapmasına olanak sağlar. Fotoğrafçı istediği değişiklikleri kolay ve hızlı bir biçimde basit kayar kontroller ile yapabilir.
Küçük ve hafif gövde
 
 
Sigma DP1 Merrill küçük ebatlara sahip olup, istenilen her yere kolayca taşınabilir. En 113,3mm x Boy 59,5mm xYükseklik 56,1mm
SD kart
 
 
The SIGMA DP1 Merrill, taşınması kolay ve  küçük boyutlu SD kart (SDXC uyumlu) ile kullanılır.
Geniş 3.0'' TFT Renkli LCD Ekran
 
 
Sigma DP1 Merrill'in bir özelliğide geniş 3.0'' TFT renkli LCD ekranıdır. LDC ekranda çekilen görüntüler fotoğrafçının kolay ve etkin bir şekilde görüntü kompozisyonu onaylaması için 0 görünür.
Flaş Ayağı
 
 
Sigma DP1 Merrill'in özel geliştirilen EF-140 DG (opsiyonel) harici flaş ile birlikte aynı zamanda Sigma elektronik flaşları EF-610 DG SUPER ve EF-610 DG ST serisi flaşları da üzerinde bulunan flaş ayağı yardımı ile kullanabilir. Bu flaş ayağı aynı zamanda yüksek performanslı VF-21 bakaç bağlatısı için de kullanılabilir.
Parasoley (LH1-01)
 
 
Dışarıdan gelebilecek ilgisiz açılı ışıkların önlenebilmesi için özel parasoley bağlanabilir. Aynı zamanda 46mm yakın plan objektif ve 49mm filtrelerin bağlanabilmesi için adaptör görevi de görür. * LH1-01 adaptör ayrı olarak satılmaktadır.
Hareketli görüntü (movie) modu
 
QVGA (640x480) ebadında hareketli görüntü kaydı yapılabilir. Çekim hızı saniyede 30 karedir.
Üç Ölçüm Modu ve Dört Pozlama Modu
 
Sigama DP1 Merrill'in Değerlendirmeli Ölçüm, Merkez Ağırlıklı Ortalama Ölçüm ve Spot Ölçüm olmak üzere üç ölçüm modu vardır. Pozlama ise Program (Otomatik) AE, Diyafram Öncelikli, Enstantane Öncelikli veya Manuel arasından seçilebilir. Poz Dengeleme +3.0 / -3.0 stop arasında 1/3 stop basamaklı olarak ayarlanabilir ve otomatik üst üste çekim (brakecting) fonksiyonu bulunmaktadır.Sigma DP1 Merrill kullanıcı yorumları

Sigma DP1 Merrill, 2 kullanıcının paylaştığı deneyim ile %75 memnuniyete sahip.
Sizde deneyim paylaşmak için yukarıdaki yorum ekle linkini tıklayabilirsiniz.

Bu ürüne puan verin ve yorumunuzu yazın
Çok kötü Kötü Fena değil İyi Çok iyi

Bu ürünü tavsiye edermisiniz :

Tebrikler, Sigma DP1 Merrill deneyiminiz kaydedilmiştir. Bu ürün için tüm kriterlere puan vermek ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum filtresi

Seçiniz.
 • 2
Seçiniz.
Seçiniz.
 • Bayan
 • Erkek
Seçiniz.
Toplam 2 yorum


Photography Blog

27 Ocak 2014

4

Sigma DP1 Merrill sadece hareketsiz veya yavaş hareket eden objelere yönelik olarak tasarlanmış; yavaş çalışan, ağır, gösterişsiz ve pahalı bir kompakt fotoğraf makinesi. Bunca kusurlarına rağmen 19mm sabit lensi ve ilgi çekici Foveon X3 sensörü ile çektiği fotoğraflar kesinlikle olağanüstü. Fotoğraf kalitesi, şu zamana kadar gördüğümüz mütevazı kompaktlar arasından en iyisi ve hatta eşdeğer sabit lense sahip DSLR'larla bile çekişebilecek nitelikte. Sigma DP1 Merrill o kadar da sevilecek bir model değil ancak kesinlikle harika fotoğraflar çekiyor.

profil resmi


Ephotozine

10 Ekim 2012

4

Sigma DP1 Merrill, mükemmel lensi ve sensörüyle, olağanüstü renklere ve harika detay seviyelerine sahip nefes kesen fotoğraflar çekebilecek kapasitede. Ama bunu başarabilmek için RAW çekim yapmanız ve bu modda çektiğiniz her fotoğrafı Sigma Photo Pro'da düzenlemeniz gerekiyor, bu da çok zaman alan bir işlem.

profil resmi

Sigma DP1 Merrill ürün görselleri

 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
Ürün resmi

Sigma DP1 Merrill Forumları

  ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRIN

  BENZER ÜRÜNLER