"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Üzgünüm, Pentax K-5 II ürünü için henüz fiyat rehberi bulunamadı.

Pentax K-5 II ürününü en ucuza nereden alacağınızı kısa süre içerisinde burada bulabilirsiniz.

K-5'ten sonra ufak bir upgrade oldu benim için model yenileme gibi bir şey. Daha güncel bir tasarıma sahip yani elbette çok belirgin farklar yok ancak ufak tefek düzenlemeler daha şık ve yuvarlak hatlara sahip olmasını sağlamış. Asıl fark AF sisteminde…

Cihat Sarıel Cihat Sarıel Tümünü oku

En faydalı olumlu yorum / Genel Görüş

Takip et Karşılaştır

6 iyi insanın değerlendirmesi ile %90 memnuniyet aldı.

90
%100 bu ürünü tavsiye etti.

Pentax K-5 II özellikleri

Bu model, Ekim 2010’da piyasaya sürülen, kompakt ancak sağlam ve fonksiyonel gövdesi ve yüksek kaliteli görüntü üretimiyle tanınan PENTAX K-5 serisinin en yeni modeli olarak tasarlandı. K serisinin öncü modeli olan K-5 II, farklı çekim koşullarını ve fotografik gereksinimleri karşılamak için yeni geliştirilen daha geniş EV aralığına sahip AF sensör gibi pek çok gelişmiş ve kullanıcı dostu özelliği barındırıyor.

 

Yeni SAFOX X AF modülü sınıfındaki en üstün AF performansını sunuyor

K5-II yeni geliştirilen ve son derece hassas SAFOX X AF modülüne sahip. Düşük ışık koşullarında parlak performans veren yüksek hassasiyetli AF sensörü sayesinde bu yeni modül, AF için geniş bir EV aralığı (-3 EV’den +18 EV’ye kadar) sağlıyor. SAFOX X, F5.6 seviyelerine ilave olarak F2.8 seviye tabanlı ışık akısı ile çalışabiliyor. Bu özellik, yükseltilmiş AF algoritması ile desteklenen çok hızlı lesler ile çalışırken, AF doğruluğunu ciddi şekilde yükseliyor ve yakın fokus sensörleri ile toplanan uzaklık verisini ölçümleyerek daha önceden belirlenen bir noktadan uzaklaşan bir objeyi otomatik olarak takip edebilmeye yarayan “seçilen alanın genişletilmesi” gibi kullanışlı özellikler ve sıradışı bir AF performansı sunuyor.

 

Dış mekanlarda üstün görüntüleme sağlayan yüksek kaliteli LCD ekran

K5-II modeli yaklaşık 921,000  noktacıklı hava boşluksuz, 3.0-inç, geniş ekrana sahip. Ön cam panel ve LCD ekran arasına sıkıştırılmış (parlamaya karşı özel film ile kaplanmış) benzersiz bir reçine katman, hayalet görüntüleri etkin olarak engelliyor, ışığın yansımasını ve dağılmasını kesiyor ve parlaklık kaybını büyük ölçüde azaltıyor. Ayrıca ön panel çizilmelere ve aşınmalara karşı dayanıklı özel cama sahip.

 

En az gürültü ile yüksek çözünürlüklü ve gerçeğe en yakın görüntüler

Yaklaşık 16.28 etkin megapiksel ile 23.7 mm ile 15.77 mm arası geniş sensör ölçümü sağlayan K5-II’nin yeni nesil CMOS görüntü sensörü çok daha hızlı görüntü verisi okumayı garanti ediyor. Bu yüksek performanslı görüntü sensörü ile güvenilir PRIME (PENTAX Real Image Engine) II görüntü motorunu bir arada sunan K5-II,  süper yüksek çözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntüler üretirken, rahatsız edici dijital gürültüleri de en aza indirgiyor. Ayrıca ISO 100 ve ISO 12800 arasında geniş hassasiyet oranı dilenirse kullanıcı tarafından ISO 80 ile ISO 51200  arasında genişletilebiliyor.

 

100% görüntü alanına sahip parlak ve net vizör

K5-II, daha iyi görüntü alanı elde etmek, daha doğru ve hızlı odaklanma ve görüntü kompozisyonu  için 100% görüş alanı ve 0.92 kat büyütme (50mm’den sonsuza kadar F1.4 lens ile) sunan pentaprizma vizöre sahip. Ayrıca manuel fokus işlemi esnasında fotoğrafçıya yardımcı olan Doğal-Parlak-Mat III fokus ekranı bulunuyor.

 

Kompakt, sağlam ve hava koşularına dayanıklı gövde

K5-II’nin hafif ancak güçlü magnezyum alaşımı ve son derece sağlam paslanmaz çelik gövdesi ile sıradışı sağlamlığı ve dayanıklılığı göze çarpıyor. Gövdesindeki 77 adet özel yalıtım noktası sayesinde, toza ve havaya ve soğuğa karşı korumalı cihaz, -10°C’ye kadar zorlu hava şartlarında bile güvenilir kullanımı garanti ediyor. Saniyede  1/8000 en fazla hıza kadar güvenilir hız sağlayan deklanşör ünitesi, 100,000 basıma kadar sıradışı sağlamlık sunuyor.

 

Yüksek hızda sürekli çekim

K5-II’nin yüksek hızda sürekli çekim modu tek bir seferde 30 kareye kadar (JPEG formatında ve saniyede maksimum yedi kareye kadar) hızda çekim yapabiliyor; böylece fotoğrafçı sporcuları, sahne sanatçılarını ya da vahşi yaşam gibi hızlı hareket eden kareleri kolaylıkla yakalayabiliyor.

 

Kullanıcıyı destekleyen seçenekler sunan orijinal PENTAX- SR mekanizması

K5-II, yaklaşık 3 deklanşör aşaması arası makine sarsıntılarını etkin olarak telafi eden, böylece net ve bulanıklıktan uzak görüntüler sağlayan, PENTAX tarafından geliştirilen SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizmasına sahip. Bu yenilikçi mekanizma neredeyse tüm PENTAX değiştirilebilir lensler ile –film formatı makineler için tasarlananlar dahil- uyumlu.* Görüntü sensörünün tüm yönlere çevrilebilen esnek tasarımı sayesinde K5-II çekim esnasında fotoğrafçıya yardımcı olan kullanışlı özellikler sunuyor. Yüksek hassasiyetli ve zahmetsiz yatay hizalama sağlayan otomatik seviye telafisi ve görüntü detaylarını düzenleme özellikleri bunlardan birkaçı. Opsiyonel GPS birimi O-GPS1 ile astronomi fotoğrafçılığını kolaylaştıran ASTROTRACER özelliğine de sahip.

* Bu mekanizma ile uyumlu lensler: PENTAX K-, KA-, KAF-, KAF2- ve KAF3-takılabilir lensler; vidalı lensler (adaptör ile); ve 645- ve 67-sistem lensler (adaptör ile). Bazı özellikler bazı lenslerde mevcut olmayabilir.

 

Yenilikçi görüntü işleme fonksiyonları

K5-II’nin sahip olduğu görüntüyü kişiselleştirebilme fonksiyonu sayesinde kullanıcı dilediği görüntüye kendini en iyi ifade eden son dokunuşu ekleyebiliyor. Hareketli görüntülerde muhteşem görsel efektler yaratan Bleach Bypass görüntü modu veya görüntülere benzersiz çarpıcı renkler katan Çapraz İşlem (Cross Process) gibi dokuz adet farklı görüntü düzenleme modu seçilebiliyor. K5-II modelinin sunduğu Eskiz ve Poster filtreleri dahil 18 adet dijital filtre ile kullanıcılar herhangi bir bilgisayara ihtiyaç olmadan kaydedilmiş görüntüleri çok yaratıcı görsel ifadelere dönüştürebiliyorlar. Kullanıcılar hazır 18 farklı filtreden bir ya da birkaçını ard arda kullanabiliyorlar.

 

Other features

Ekstra doğru ışık ölçümü için 77-segmentli çoklu şablonlu metre sistemi
Genişletilmiş-pozlama NR (Noise Reduction/Ses Azaltma) özelliği, (Otomatik, Açık ve Kapalı modu seçenekleri ile)
Yüksek Hassasiyet NR (Noise Reduction/Ses Azaltma) özelliği, makineye bağımlı Auto modu ve her ISO ayarı için ayarlanabilir güç azaltma özelliği
Elektronik seviye özelliği (dikey seviye ölçeği ile)
Lateral bozulmalar ve kromatik renk sapmalarının otomatik telafisi (yalnızca DA-,DFA- ve FA sınırlı üretim lensler için geçerli)
Çok amaçlı beyaz dengesi ayarı, çekilen karelerdeki baskın renk bileşenlerini en uygun şekilde vurgulayan CTE modu
CMOS görüntü sensöründen tozu uzak tutumak için DR (Dust Removal/Toz Önleyici) mekanizma
PENTAX-original Hyper control system, to swiftly and accurately respond to the photographer’s creative intentions
Fazla ya da az pozlanan alanları telafi etmek için dinamik kapsama genişletme özelliği
Kaydedilen JPEG formatındaki görüntüyü orijinal ham data olarak geri kazanmaya yarayan RAW geri kazanım özelliği
RAW/Fx tuşu ile tek bir hareketle görüntünün dosya formatını veya belli bir özelliği değiştirebilme
Canlı-görüntüleme modunda “Golden Section/Altın Oran” dahil üç farklı kılavuz çizgisi (grid) seçeneği
Uzun batarya ömrü, tam şarj ile yaklaşık 980 görüntü kaydedebilme
RAW-veri işleme ve tarayıcı (browser) uygulamaları içeren PENTAX Digital Camera Utility 4 yazılım paketi (Ichikawa Soft Laboratory tarafından geliştirilen popüler SILKYPIX RAW- veri işleme motoru tabanlı)  ve tarayıcı (browser) uygulaması.
Pentax K-5 II kullanıcı yorumları

Pentax K-5 II, 6 kullanıcının paylaştığı deneyim ile %86 memnuniyete sahip.
Sizde deneyim paylaşmak için yukarıdaki yorum ekle linkini tıklayabilirsiniz.

Bu ürüne puan verin ve yorumunuzu yazın
Çok kötü Kötü Fena değil İyi Çok iyi

Bu ürünü tavsiye edermisiniz :

Tebrikler, Pentax K-5 II deneyiminiz kaydedilmiştir. Bu ürün için tüm kriterlere puan vermek ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum filtresi

Seçiniz.
 • 4
 • 2
Seçiniz.
Seçiniz.
 • Bayan
 • Erkek 1
Seçiniz.
 • Fotoğrafçı 1
Toplam 6 yorum


Digital Versus

29 Nisan 2014

4

İyi haber Pentax; K-5 II'ye, sensör, hava şartlarına karşı dayanıklı tasarım ve kullanım gibi K-5'in avantajlarını eklemiş. Fakat kötü haber ise, K-5 II'nin beşinci yıldızı alamamasına neden olan Full HD video kalitesi gibi K-5'in zayıf yönlerine de sahip. Ama hareketsiz çekimlere gelince Pentax K-5 II referans olmaya devam ediyor.

profil resmi


Digital Camera Review

17 Şubat 2014

5

Pentax K-5 II, 16.3 megapikselli APS-C sensörü ile Pentax markasının yeni amiral gemisi. Hafif bir fotoğraf makinesi ve çok iyi fotoğraf kalitesine sahip. Ancak video modunda AF sisteminden yoksun.

profil resmi


Photography Blog

23 Ocak 2014

5

İlk bakışta Pentax K-5 II, iki yaşındaki K-5'ten çok da farklı değilmiş gibi görünüyor olabilir. Fakat gelişmiş otofokus sistemi, daha iyi LCD ekranı ve çok daha düşük olan piyasa fiyatı sonucunda zaten favori DSLR'larımızdan biri olan modeli daha da geliştirmiş oluyor. Pentax K-5 II'nin fotoğraf kalitesi mükemmel. ISO 80-800 arasında çekilen fotoğraflar noiseden tamamen yoksun.

profil resmi


Cihat Sarıel

'in ürün yorumu:

5

23 Ocak 2014

K-5'ten sonra ufak bir upgrade oldu benim için model yenileme gibi bir şey. Daha güncel bir tasarıma sahip yani elbette çok belirgin farklar yok ancak ufak tefek düzenlemeler daha şık ve yuvarlak hatlara sahip olmasını sağlamış. Asıl fark AF sisteminde daha hızlı ve tutarlı bir afsi var. Gece de daha hızlı ve kararlı netleme yapıyor. Özellikle k-5 zaman zaman sıkıntı çıkarabiliyordu bu konuda. k-5 ii daha iyi. k-5 i burda sattım bunu da yurtdışından getirdim. 2 Yıl kullanırım. Eğer Pentax FF çıkarırsa onu alır devam ederim. Çıkarmazsa Bu ekipmanın bir kısmını satıp maalesef diğer markaların ff makinelerinden birini de alabilirim. Evet, bu ürünü tavsiye ediyorum!

profil resmi


Ephotozine

19 Kasım 2012

5

Pentax K-5 II; gerçekten de çok iyi bir performans gösteren lens kitiyle sağlam, tüm doğa şartlarına karşı dayanıklı magnezyum alaşımlı gövdesiyle oldukça üstün kaliteli bir fotoğraf makinesi. Kullanımı daha rahat ve nispeten düşük fiyatta gerçekten de yüksek standartlarda performans sunuyor. Beğenilmeyecek pek bir şeyi olmadığı için Pentax K-5 II'i kesinlikle tavsiye ediyoruz.

profil resmi


DPReview

30 Eylül 2013

4

Test edilmiş ve kalitesi kanıtlanmış sensörüyle birlikte iyi, sağlam ve doğa koşullarına dayanıklı bir fotoğraf makinesi olan Pentax K-5 II, kolayca tavsiye edilebilir sağlam bir dijital SLR. Özellikle fotoğrafçılığa meraklı ve istekli kullanıcılara yönelik bir makine olan Pentax K-5 II, aynı üretici firmanın Limited lensleriyle iyi bir çift oluşturuyor, ayrıca yağışlı günlerde doğa koşullarına dayanıklı lens ile birlikte yanınızda bulundurması iyi olan bir fotoğraf makinesi.

profil resmi

Pentax K-5 II ürün görselleri

 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
Ürün resmi

Pentax K-5 II Forumları

  ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRIN

  BENZER ÜRÜNLER