"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Üzgünüm, Fujifilm FinePix HS35 ürünü için henüz fiyat rehberi bulunamadı.

Fujifilm FinePix HS35 ürününü en ucuza nereden alacağınızı kısa süre içerisinde burada bulabilirsiniz.
Takip et Karşılaştır

0 iyi insanın değerlendirmesi ile %0 memnuniyet aldı.

0

Fujifilm FinePix HS35 özellikleri

GENEL ÖZELLİKLER

 • Fotoğraf makinesi tipi Dslr-Like

GÖRÜNTÜ SENSÖRÜ

 • Megapiksel 16

Aydınlık ve yüksek kesinlikteki Fujinon objektif, azamî f/2.8 diyafram açıklığı sunar. Optik kaydırma halkasını kolayca çevirdiğinizde objektif sizi, 24mm geniş açılı manzaralardan 30 kat yakınlaştırmanın üstünlüğündeki dar açılı (tele) ayrıntılara uzanan bir yolculuğa çıkarır. Olağanüstü ve 1cm asgarî mesâfeli üstün makro kipini seçtiğinizde ise: Bayağı gibi görünen çiçek veyâ yağmur damlası gibi nesneler, fevkalâde fotoğraflar hâline bürünürler.

El ile yapılan optik kaydırma (zoom) yönetimi

24mm geniş açıdan 30 kat dar açıya kadar olan aralık, objektif halkası ile yönetilir. Böylece muhteşem bir güce hızlı ve sezgisel bir biçimde hâkim olursunuz.


 

1cm Süper Makro Geniş Açı (24mm) 15x Optik zoom(360mm) 30x Optik Zoom (720mm)

60x Zekî, Sayısal Yakınlaştırma

Kolayca ulaşılabilen İşlev (Fn) tuşu ile açılan zekî sayısal yakınlaştırma, optik kaydırma (zoom) değerini 60 misline kadar arttırabilmektedir (1440mm eşdeğer). EXR ışık algılayıcı, resmin büyültülmesi sırasında zıtlığı az olan kısımlarda oluşan kumlanmayı zekîce azaltarak resmi keskinleştirir ve kenarlardaki zıtlığı arttırır; böylece çok üstün bir görüntü niteliği elde edilir. Bu yöntemler ile çok dar açılı (süper tele) büyültmelerinde bile doğal parlaklığı ve keskinliğini koruyan resimler elde edilir. Zekî, sayısal yakınlaştırma işlevini EXR-AUTO kipi ile birleştirmek de mümkündür: Böylece asgarî zahmet ile olağanüstü çekimler yapılır.

(Left) 30x Optical Zoom(720mm*1) (Right) 60x Intelligent Digital Zoom(1440mm*2)
30x Optik Zoom (720mm) 60x Optik + Dijital Zoom (1440mm)

1cm Süper Makro

Yaklaşık 1cm yakınlıktan kesin ve kusursuz odaklanma yapılır. Böylece etkileyici ve tam kare yakından çekimler yapmak kolaylaşır.

Fujinon Objektif

11 küme / 15 mercek öğesinden oluşan birleşim

30 kat optik kaydırmalı (zoom) ve yüksek nitelikli FUJINON objektif, 11 küme hâlinde toplanmış ve aralarında 3 adet küresel olmayan ve bir adet ED özellikli dâhil 15 mercek öğesinden oluşur. Tüm mercekler Süper EBC (Electron Beam Coating) kaplamalıdır ve böylece resimdeki "hayâlet” görüntüleri, ışık yansımaları ve renk hâlelenmeleri asgarî düzeye indirilir. Mükemmel çözünürlüğü ve çok düşük seviyedeki renk sapmaları ve çizim bozulmaları ile bu objektif çok keskin ve renk sadâkati yüksek olan resimler üretmektedir. 

1. ED Mercek 
2. Küresel olmayan (asferik) mercek

(Left) Spherical Lens (Right) Aspherical Lens

3 Yüksek çözünürlük ve tıkız gövde için küresel olmayan mercekler 3 adet yüksek başarımlı küresel olmayan mercek kullanan FinePix HS25EXR sâdece yüksek bir resim niteliği ve yüksek çözünürlük sunmakla kalmayıp, objektif gövdesinin tıkız tutulmasını da mümkün kılmaktadır. 

1. Odak düzeyi

Renk hâlelerini kaldırmak için: ED Mercek

Olağanüstü nitelikte resimler için – Super EBC

FinePix HS25EXR modelinde kullanılan tüm mercek öğeleri Super EBC (Electron Beam Coating) yöntemi ile kaplanmışlardır. "Hayâlet” resimlerini, ışık yansımalarını ve renk hâlelenmelerini azaltan bu teknoloji FUJINON profesyonel televiziyon kamera objektiflerinde ve orta biçimli film kullanan fotoğraf makinelerinde de kullanılmaktadır.

Resim sâbitleme sistemi (CMOS kaydırma + Yüksek, ışık duyarlılığı)

Çok dar açılarda (tele) yapılan çekimlerde, makinenin veyâ konunun kımıldamasından kaynaklanan bulanıklıklar ve bunun sonucunda harâb olmuş fotoğraflar elde edilmesi, olasıdır. FinePix HS25EXR modelinin çok verimli CMOS kaydırma ve ışık duyarlılığını yükseltme yöntemli resim sâbitleme sistemi, 30 kat yakınlaştırmanın en had safhâsında bile fotoğraflarınızın canlı ve berrak olmalarını sağlar.

Gelişmiş, bulanıklık karşıtı kip

Karanlık ortamlarda veyâ EXR AUTO kipinde optik yakınlaştırma kullanılarak yapılan çekimlerde "Gelişmiş, bulanıklık karşıtı kip”, BSI EXR CMOS sisteminin gücü ile "Çok kareli” teknolojiyi birleştirerek 4 kareyi keskin ve bulanıklıklardan arındırılmış ve olağanüstü düşük kumlanma ile tek bir kare hâlinde birleştirir.

Göz duyargalı, elektronik bakaç

Gözünüzü bakaca yaklaştırdığınızda göz duyargası, otomatik olarak, ekran gösteriminden çok hassas bakaç gösterimine geçer.

Yeni EXR AUTO ile yüksek nitelikte fotoğraflar ve filmler

Az ışıklı ortam çekimlerinde bile nefes kesen resim niteliği için EXR CMOS ışık algılayıcı ve ışık hızında otomatik netleştirmeler için EXR işlemci.

EXR Teknolojisi

16-Megapiksel BSI EXR CMOS Işık algılayıcı

1/2-inç büyüklüğündeki BSI (Arka tarafı aydınlatılmış) teknolojisini içeren EXR CMOS ışık algılayıcı, imgeleme niteliğinde çığır açan bir atılımdır. 16 Milyon pikselin müthiş etkileyiciliği ve çözünürlükte sunduğu sıçramanın yanı sıra asıl fark, teknolojide bulunmaktadır. Özel geliştirilen EXR renk süzgeci daha yüksek yatay ve dikey çözünürlüklere erişir ve üç adet farklı (yüksek çözünürlük, yüksek ışık duyarlılığı, düşük kumlanma ve genişletilmiş devim alanı (azamî 00)) EXR kipinin anahtarıdır. Işık algılayıcının BSI yapılanması sâyesinde ışık alımını arttırabilmesi, ışık duyarlılığının arttırılması (S niteliğinde azamî ISO 12800) ve kumlanmanın azaltılmasına yol açar. Çok hızlı aktarma yapabilen bir devre yapısı sâyesinde veri sinyallerinin okunması çok süratli olmakta ve böylece çok hızlı dizi çekim (16 megapiksel çözünürlükte 8 kare/sâniye) işlevlerinin yanı sıra yeni geliştirilen çok hızlı film çekimi de mümkün kılınmaktadır.

1. Renk süzgeci (EXR piksel istifi)
2. Işık diyodu
3. Çok hızlı aktarım devresi
4.Işık
A.Olağan piksel istifi 
B.EXR piksel istifi 
C.Olağan CMOS ışık algılayıcı
D.BSI CMOS ışık algılayıcı
I.EXR piksel istifi
II.Yüksek duyarlıklı CMOS ışık algılayıcı

Üç ışık algılayıcı bir yerde

 Yüksek çözünürlük  Geniş, devingen alan  Yüksek ışık duyarlılığı ve düşük kumlanma

Aynen, iyi ışık şartları altında bir şeye bakıldığında en küçük ayrıntıları bile algılayan gözlerinizde olduğu gibi HR (Yüksek çözünürlük) kipi, FinePix HS25EXR modelinde bulunan 16 milyon pikselin tamâmını seferber ederek, özellikle en ince ayrıntıların bile parlak ve muhteşem renkler ile türetilmesini sağlar.

Aynen, yüksek zıtlıklar içeren ortamlarda gölge ve parlaklıkların tamâmını kapsayan gözlerinizin gördüğü gibi DR kipi de, eşzamanlı olarak iki imgeyi çekerek, belirgin bir biçimde geliştirilmiş devingen alanlı, gölgelerdeki zor algılanan ayrıntıları ortaya çıkartan ve aydınlık alanlarda aşınmaların bertaraf edildiği tek bir resim hâlinde sunar.

Aynen gözlerinizin karanlık ortamlarda görüntüyü mümkün olduğu kadar aydınlatmaya ve ayrıntılamaya çalıştığı gibi SN kipi de, yüksek ışık duyarlılığından faydalanarak, asgarî kumlanma içeren ve yumuşak dokulu ve doğal aydınlığını koruyan çekimler oluşturur

30% daha az kumlanma!!

Az ışık altında bile mükemmel çekimler

ISO3200 seviyesinde bile 30% daha az kumlanma! Yeni geliştirilen EXR CMOS ışık algılayıcının başarımı ile karanlıkta, yüksek ışık duyarlılığı ile flaş veyâ sehpa kullanmadan çekim yapabilir ve hiçbir zaman olmadığı kadar aydınlık, berrak ve az kumlanmalı sonuçlar elde edebilirsiniz. • * ISO3200 çekiminde.

EXR AUTO

Yeni geliştirilen EXR AUTO kipinin hareket tanıma özellikli konu tanıma işlevi ile çehreler ve hareket hâlindeki konular otomatik olarak tanınır ve yapılacak çekim, şimşek hızı ile bellekte bulunan özgün sahneler ile karşılaştırılır; Her çekim, ışıklamadan beyaz dengesine kadar tüm ayarlarda en uygun hâle getirilir ve en uygun olan algılayıcı kipi (HR, DR veyâ SN) seçilir. Bunların netîcesinde 103 farklı birleşimden seçilmiş olan en uygun ayarlar ile çekim yapılır ve her konum için mümkün olan en iyi sonuçlar elde edilir.

FullHD 1080p Filmler

Tam HD filmleri (1920 x 1080p; 30fps/H.264 High Profile) stereo sesli olarak çekme imkânı ile FinePix HS25EXR, ileri düzey bir video kamera gibi görev yapabilmektedir. İstikrarlı otomatik netleştirme işlevi ile çektiğiniz insanların, dâimâ keskin olarak görüntülenmelerini sağlayabilirsiniz. Film sahnesi tanıma işlevi ile en uygun hâle getirilen ayarlar vâsıtası ile film yapımındaki belirsizlikler ortadan kalkacaktır. FinePix HS25EXR sistemi, yüksek nitelikli resimlere rağmen küçük veri dosyaları oluşturan H.264 (MOV) biçimini uygular.

HD Film + EXR Yüksek, ışık duyarlılığı

BSI EXR CMOS ışık algılayıcı, az ışıklı ortamlarda da olağanüstü keskinlikte ve renk yoğunluğunda film çekimleri yapabilmeniz için ışık duyarlılığını en uygun hâle getirir.

HD Film + Film benzetim ayarı

Seçtiğiniz film benzetimi ayarı ile çeşitli renk dışavurumları yaratabilirsiniz.

HD Film + 30x El ile yakınlaştırma

24mm geniş açıdan 720mm dar açıya kadar optik kaydırmanın devingen etkinliğini içeren filmler çekmek mümkündür. Keskinliği daha da verimli kılabilmek için otomatik netleştirme yerine el ile netleştirme de yapabilirsiniz.

HD Film + HDMI girişi

Dâhilî HDMI arayüzü sâyesinde film ve fotoğraflarınızı, HD nitelikli televiziyon cihazlarında da oynatabilirsiniz.* *HD kablo gereklidir

EXR İşlemci

 BSI EXR CMOS ışık algılayıcının çok hızlı başarımından faydalanan ikil CPU, EXR çekirdekli ve yeniden ayarlanabilen işlemci, Tam-HD niteliğinde ve yüksek duyarlılıkta film çekimleri ile dizi çekimler ve gelişmiş ortam kapsama ile profesyonel kipler gibi bir çok işleve güç katar. Açılış süresi daha kısadır, netleştirme daha hızlıdır ve kapsamlı dizi çekimlerde oluşan veri birikimlerinin işlenmesi de hızlandırıldı.

Film benzetim kipi

 Velvia / Canlı kip  Geniş, devingen alan  ASTIA / Yumuşak kip
Siyah-Beyaz kipi Sepya kipi  
 

Çok hızlı dizi çekimler

Çok hızlı dizi çekimler

Çok hızlı film çekimleri

Bâzen konu, gözleriniz ile gereği gibi algılayamayacağınız kadar süratli olabilir. FinePix HS25EXR modeli hareketi, 320 kare/sâniye hızı ile hayret verici bir biçimde dondurabilmektedir! Böylece her ânı ayrıntılı olarak görebilir, ağır çekim vâsıtası ile olayların her safhâsına şâhitlik yapabilirsiniz. 
* Çok hızlı film çekimlerinin hızı ve büyüklüğü: 320kare/san. (320 x 112 piksel), 160kare/san. (320 x 240 piksel), 80kare/san. (VGA 640 x 480 piksel).

Çekiminizi zamanlamak, en iyi kareyi çekme kipi ile çok kolay. Deklanşöre yarım bastığınız anda FinePix HS25EXR, 8 milyon piksel çözünürlük ve sâniyede 11 kare hız ile resimleri kayıt etmeye başlar. "O an” geldiğinde deklanşöre tam basınız; makine, ön kaydı yapılmış resimler dâhil 16 kare çeker; böylece size, en iyi kareyi çekme olanağını vermiş olur.

En iyi kareyi çekme kipi

Çekiminizi zamanlamak, en iyi kareyi çekme kipi ile çok kolay. Deklanşöre yarım bastığınız anda FinePix HS25EXR, 8 milyon piksel çözünürlük ve sâniyede 11 kare hız ile resimleri kayıt etmeye başlar. "O an” geldiğinde deklanşöre tam basınız; makine, ön kaydı yapılmış resimler dâhil 16 kare çeker; böylece size, en iyi kareyi çekme olanağını vermiş olur.

 
 

7,62cm köşegeninde, hareketli dev LCD ekran

Eğilebildiği için çok kullanışlı ve 460.000 nokta çözünürlüğünde olan bu sıvı kristal ekran (LCD) ile resimlerinizi, en zor açılarda bile tasarlayabilirsiniz.

160° Geniş açı

Yatay ve dikey yönlerde, 160° geniş açıdan izlenebilir.

Veri yoğunluk dağılımı (Histogram) göstergesi

Çekimden önce ışıklama ayarlarını yapmaya yardımcı olan bu gerçek zaman işlevi, özellikle gayretli fotoğrafçılar tarafından takdir edilecektir.

Hızlı seçim tuşları

LCD ekranın solunda konumlandırılmış olan tuşlar ile en önemli çekim işlevlerine ve ayarlarına müdâhale edebilirsiniz.

ISO Tuşu

Işık duyarlılığı ayarı ile az ışıklı ortamlarda düşük kumlanma oluşturan üstün başarım elde edersiniz.

AE Tuşu

Mükemmel ışıklanmış konular için "Çoklu otomatik ışıklama (AE)” işlevinden "Nokta otomatik ışıklama (AE)” işlevine geçiş yapabilirsiniz.

AF C/S/M Tuşu

Makinenin, konunuza mükemmel biçimde odaklanmasını temin etmek için, derhâl otomatik netleştirme (AF) konumuna geçebilirsiniz.

Beyaz dengesi (WB) tuşu

Otomatik beyaz dengesi (AUTO WB) seçerek HS25EXR modelinin, beyaz dengesini en uygun hâle getirmesini sağlayınız veyâ önceliklerinize göre bir ayar yapınız.

Tasarım

Film kayıt tuşu

Eğimli, kip tuşları

7,62cm köşegeninde, eğilebilen LCD ekran

Seçenek listelerinde kaybolmaya gerek kalmadı. Tek bir tuşa bastığınızda tüm hayâtı, sâniyede 30 kare ve 1080 piksel tam HD çözünürlüğünde ve stereo sesli olarak çekebilirsiniz. Ele yatkınlık esas alınarak eğimli biçimde tasarlanmış olan makinede parmaklar, doğal olarak, dokunacakları kip ve yönetim tuşlarını daha kolay bulurlar. Eğilebildiği için çok kullanışlı ve 460.000 nokta çözünürlüğünde olan bu sıvı kristal ekran (LCD) ile resimlerinizi, en zor açılarda bile tasarlayabilirsiniz.

Lâstik kaplama

İşlev tuşu

Kolay girişli bellek kart yuvası

Yalnızca üst düzey D-SLR makinelerde bulunan ve elin kaymamasını sağlayan bir lâstik kaplama, tutma kısmanda bulunmaktadır. Görev verilebildiği için çok kullanışlı olan Fn tuşunu, en çok kullandığınız işlevler ve ayarlar için bir kısa yol tuşu olarak düşünülmüştür. Zekî sanal yakınlaştırma, film benzetimi veyâ çözünürlük kiplerine kolayca ulaşmanız mümkündür. Makine gövdesinin sağ tarafında, kapağı zıplayarak açılan bir bellek kart yuvası bulunmaktadır. Böylece, makine bir sehpaya bağlı hâlde bulunsa bile, SD/SDHC/SDXC türü bellek kartlarını yerleştirmek sorun olmaz..

Li-ion Batarya ve Şarj Aleti

Kutu içeriğinde Li-ion Batarya NP-W126 ve Şarj aleti BC-W126 vardır. Tam dolu batarya ile 600 kareye kadar çekim yapabilirsiniz.

El ile ışıklama ayarları (M/A/S/P)

Otomatik ve el ile ışıklama ayarları hızlı ve kolayca seçilir.

Üç adet dizi çekim işlevi

Film benzetim dizisi

Deklanşöre bir kez basıldığında PROVIA, Velvia ve ASTIA kiplerinde üç adet resim çekilir.

AE (Otomatik ışıklama) dizisi

±1.0EV basamağına kadar ışıklamayı dengeleme ayarları ile üç adet çekim yapılır.

Devingen alan dizisi

Deklanşöre bir kez basıldığında, farklı devingen alanlı (100%, 200%, 400%) üç adet resim çekilir.

(Left) 100% (Center) 200% (Right) 400%

Yüz tanıma işlevli profesyonel netleştirme kipi

Bu netleştirme dizisi yumuşak bir görünüme ağırlık verir; böylece oluşturulan arka plan bulanıklığı ile uygun objektifli DSLR sınıfı makinelerin portre ve makro çekimlerine benzer sonuçlar elde edilir. Deklanşöre ilk basıldığında, ana konuya odaklanılarak bir ışıklama yapılır; sonra, çeşitli odaklanma noktaları ile ilâve ışıklamalar yapılır *1. Böylece, bulanık zemin önünde keskin bir ana konudan oluşan nihâî fotoğraf ortaya çıkar *2. 

*1 Bu işlevin verimli olarak çalışması için konu ile arka plan arasında yeterli bir mesâfe olması gerekir. 
*2 Bulanıklıkların, netleştirme dizisi tarafından verimli bir biçimde oluşturulamadığı konular hâriç.

(Left) Conventional Compact Digital Camera (Right) FinePix HS25EXR

Profesyonel, az-ışık kipi

Hareket hâlinde olmayan konuları az ışıklı ortamlarda çekmek için çok elverişli olan bu kip, otomatik olarak dört adet yüksek ışık duyarlılığında ve düşük kumlanmalı resim çekerek bunları, tek bir çekimden daha düşük kumlanmalı olan bir fotoğraf hâlinde birleştirir.

 

Devingen Panorama 360 – Fotoğraf sergisi niteliğinde

Devingen Panorama 360” kipi ile ortamı 360 derecelik görüntüsünü tek bir fotoğrafta toplayabilirsiniz. "Devingen Panorama 360” kipini seçtiğinizde deklanşöre basıp makineyi, ortamın tamâmını kayıt edecek şekilde, 360 derece çeviriniz. FinePix HS25EXR modeli, 360° kapsamlı olan müthiş fotoğrafları, kolayca ve otomatik olarak üretir.

3D Kipi (3D tekli çekim)

FUJIFILM, yeni geliştirdiği sistem ile tek objektifli bir makinede, 3 Boyutlu çekimler yapılmasını mümkün kılmaktadır. Evvelâ: Konunuzun çekimini yapınız. Ekranda, yarı saydam olarak, çektiğiniz resmi göreceksiniz. Böylece ikinci çekimi, hafif değiştirilmiş bir açıdan çekmeniz kolaylaşacaktır. HS25EXR modeli, her iki resmi otomatik olarak birleştirecek ve tek bir 3D resim hâline getirecektir. Böylece oluşturulan MPO biçimli dosyaları uyumlu bir bilgisayarda izleyebilir, sıra dışı 3D baskılar yaptırabilir veyâ FUJIFILM REAL 3D V3 ekranında izleyebilirsiniz.

İzleyici otomatik netleme ile yüz tanımı

Yüz tanımı ve izleyici otomatik netleştirme işlevlerinin birleşimi sâyesinde, konu hareket hâlinde olsa bile, mükemmel portre çekimleri elde edersiniz. Yüz tanıma işlevi, netleştirme ve ışıklama ayarlarını, çekilecek olan kişiye en uygun hâle getirir. İzleyici otomatik netleştirme işlevi ise, otomatik olarak, kişinin dâimâ netleştirme alanı içinde olmasını sağlar. Sonuçta: En iyi biçimde ışıklanmış ve keskin çekimler elde edilir.

Yüz tanımı

Yüz tanımı işlevi, yüzleri keşfettikten sonra bunlara göre odaklanma ve ışıklamayı ayarlayarak, aydınlık ve berrak sonuçların elde edildiği insan fotoğrafları oluşturur.
Fujifilm FinePix HS35 kullanıcı yorumları

Fujifilm FinePix HS35 için henüz kimse deneyim paylaşmamış.
Sizde deneyim paylaşmak için yukarıdaki yorum ekle linkini tıklayabilirsiniz.

Bu ürüne puan verin ve yorumunuzu yazın
Çok kötü Kötü Fena değil İyi Çok iyi

Bu ürünü tavsiye edermisiniz :

Tebrikler, Fujifilm FinePix HS35 deneyiminiz kaydedilmiştir. Bu ürün için tüm kriterlere puan vermek ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum bulunmadı.
Toplam 0 yorum

Fujifilm FinePix HS35 ürün görselleri

 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
 • Ürün fotoğrafı
Ürün resmi

Fujifilm FinePix HS35 Forumları

  ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRIN

  FUJİFİLM MARKALI ÜRÜNLER

  BENZER ÜRÜNLER