"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Üzgünüm, Humana 2 Devam Sütü 300 gr ürünü için henüz fiyat rehberi bulunamadı.

Humana 2 Devam Sütü 300 gr ürününü en ucuza nereden alacağınızı kısa süre içerisinde burada bulabilirsiniz.
Takip et Karşılaştır

0 iyi insanın değerlendirmesi ile %0 memnuniyet aldı.

0

Humana 2 Devam Sütü 300 gr özellikleri

HUMANA 2 Devam Sütü (300 gr. Karton Kutu) Özellikleri:

 • 8. aydan itibaren tüm sütle beslenme döneminde kullanılmayauygun muz ve vanilya tadında devam sütüdür.
 • Muzve vanilya tadında olması büyüyen bebeklerindamak tadına uymakta ve mamayı severek tüketmelerinisağlamaktadır.
 • Humana3 Devam Sütü,  annesütünde bulunan tek prebiyotik lif olan galaktooligosakkaritler ile takviye edilmiştir. Bu sayede bebeklerinbağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
 • Humananıngalakto-oligosakkarit leri bifidojeniktir; güvenilirdir, iyitolere edilir, feçes yoğunluğunu iyileştirir. Fakatsıklığını FOS gibi arttırmaz.
 • Karbonhidrat yapısıağırlıklı laktoz olup büyüyen bebeğin sindirimsistemine uygun karbonhidrat içerir.
 • Tamamen bitkiselyağlardan oluşan bir yağ karışımına sahiptir. Vücuttasentezlenemeyen Omega 3 ve Omega 6 esansiyel yağasitleri ile takviye edilmiştir.

  Protein            1,5 g / 100 ml Karbonhidrat  8,9 g / 100 ml YağMiktarı     3,1 g /100 ml VITAMINLER:
Humana 3 Devam Sütü 15 vitaminiçermektedir. Kolin ve inositol ilavelidir. MINERALve ESER ELEMENTLER:
Humana 3 Devam Sütü, EC ve ESPGAN standartlarında 6çeşit mineral ve 7 çeşit eser elementiçermekte olup, demir ve iyot takviyelidir. Selenyum veFluorid içerir. Tüm mineral ve eser elementlerbebeğin ihtiyaçlarını karşılayacak idealdüzeylerdedir.   Prebiyotiknedir ?
Kalın bağırsakta yaşayan faydalı bakterilerin büyümeve gelişmelerine katkıda bulunan sindirilemeyen karbonhidratlaraprebiyotik lif denir. Bir maddenin prebiyotik kabul edilebilmesiiçin şu özellikleri taşıması gerekmektedir.

 1. Mide ve incebağırsaklarda hidrolize olmamalı veya absorbe olmamalıdır.
 2. Kolonda yaşayanyararlı mikroorganizmalar için seçici olmalı veonların çoğalmalarını arttırmalıdır.
 3. Bağırsak florasınısağlıklı bir kompozisyon oluşturacak şekilde değiştirmeli ve yaşadığıkonakçıda yararlı sistemik etkiler yapmalıdır.

PrebiyotiklerNe Işe Yarar ?
Sindirim kanalımızda 500'den fazla farklı çeşit mikroorganizma bulunmaktadır. Kolondaki florada yaşayan bu bakterilerinsayısı yaklaşık 1 milyar civarındadır. Bunların bir kısmı hastalıkyapıcı özelliklere sahip zararlı, patojen mikroorganizmalariken, önemli bir kısmı da, yararlı etkileri bulunan saprofitbakteriler, yani faydalı mikroorganizmalardır. Bu yararlımikroorganizmalara probiyotik bakteriler de denilir. Bunlarınbaşlıcaları Laktobasiller ve Bifidobakteriler olaraksınıflandırılmaktadırlar.

Sağlığımız açısından gastrointestinal sistemimizde yaşayanyararlı ve zararlı mikro organizmalar arasında bir denge olması ve budengenin faydalı bakterilerin lehine olması gerekir. Kolonda yaşayanyararlı mikro organizmalar, zararlılar üzerine baskıuygulayarak, onların zararlı etkilerini ortayaçıkarmalarına, çoğalıpbüyümelerine ve hastalıklara neden olmalarına engelolurlar. Prebiyotik lifler oligosakkaritler grubundan sindirilemeyenkarbonhidrat türleridir ve kolonda yaşayan yararlı mikroorganizmalar tarafından kullanılarak onlarınbüyümelerine, çoğalmalarına vegelişmelerine zemin hazırlarlar.  

Böylece çoğalan ve güçlenenyararlı mikro organizmalar patojen mikro organizmalarınbüyüyüp gelişmesini engeller. Hastalıklarakarşı direnç artrrır ve daha sağlıklı bir yaşama kavuşulur. En önemli prebiyotik lifler; Galakto-oligosakkaritler (kısacaGOS), Frukto-oligosakkaritler (kısaca FOS) ve Inulin'dir Annesütünün içeriğinde de prebiyotiklifler bulunmaktadır. Ancak bunların tamamıGalakto-oligosakkaritlerdir. Anne sütünde FOS veInulin bulunmaz. Anne sütünde bulunan prebiyotiklifler yararlı bakterilerinin sayısının artmasına sebep olurlar.  

Bu sayede doğal bir koruma sağlanır. Bundanötürü anne sütü ilebeslenen bebeklerin beslenemeyenlere göre hastalıklara karşıdirençleri daha fazladır. Ayrıca prebiyotikler dışkıkıvamının yoğunluğu iyileştirerek dışkılamayı kolaylaştırır Humanamamalarında prebiyotik olarak anne sütünde bulunantek prebiyotik olan Galakto-oligosakkaritler bulunur. FOS ve Inulinbulunmaz.

Bundanötürü Humana prebiyotikleri:

 • Bifidojeniktir.
 • Güvenlidir.
 • Dışkının kıvamınıiyileştirir, ancak günlük dışkılama sayısınıarttırmaz.
 • Halbuki bitkiselkökenli prebiyotik olan frukto-oligosakkaritlergünlük dışkılama sayısını önemliölçüde artırırlar.
 • Dördüncüayın sonundan itibaren tüm sütle beslenmedönemi boyunca kullanılabilen "Anne SütüneAdapte" protein içeren devam mamasıdır.
 • Whey-Kazein oranı annesütünde olduğu gibi 51/49'dur. Büyüyen ve gelişen bebeğin normalöğün sayısına inmesini kolaylaştırmak amacı ilebebeğe verilen mamanın miktarı artarken öğünsayısının da azaltılması gerekmektedir. Bu açıdan bebeğidaha uzun süre tok tutabilmek amacıyla Humana 3 DevamMamasında Kazein proteini miktarı biraz yükseltilmiş ancakadapte özelliğini bozmamak için bu oran %49oranında tutulmuştur.
 • Karbonhidrat bileşimigelişen bebeğin sindirim sistemine uygun bir şekilde hazırlanmış olupanne sütünde de bulunan Galakto-oligosakkarit(prebiyotik lif) ilavelidir. Aynı zamanda karbonhidrat yapısı bebekleridaha fazla tok tutan nişasta, dekstrin gibi diğer karbonhidrattürleri ile desteklenmiştir.
 • Tamamen bitkiselyağlardan oluşan yağ tablosuna sahiptir. Bu yağ tablosu annesütü yağ profiline son derece uygundur. Yine diğerHumana Biberon Mamalarında olduğu gibi omega 3 ve omega 6 esansiyel yağasitleri ile zenginleştirilmişlerdir. Büyüyen vegelişen bebeğin artan demir ihtiyacını karşılayacak şekilde demir ilezenginleştirilmiştir.
 • Annesütü yetersizliğinde anne sütü ilebirlikte takviye amaçlı, anne sütüyokluğunda ise tek başına bebeklerin bütün besinselihtiyaçlarını karşılar.
 • Sindirimi kolaydır, besleyicidir, doyurucudur.


Hazırlanışı
Mamayı hazırlamaya başlamadan önce biberonu, emziği ve biberonhalkasını iyice temizleyip birkaç dakika kaynatınız. Mamahazırlayacağınız yeterli miktarda içme suyunu kaynatıpyaklaşık 50 C'ye kadar ılımaya bırakın. Gerekli su miktarının2/3'ünü temizlenmiş biberona doldurunuz (30 mlkaynamış ılımış su için 1 ölçek toz mamakoyunuz). Kutudaki ölçü kaşığı ile tozusıkıştırmadan kaşığa doldurunuz ve fazla tozu bir bıçağıntersi veya benzeri bir cisim ile sıyırınız. Gerekli toz miktarınıbiberona aktarınız.  

Biberonun kapağını kapatıp, şişeyi eğik tutarak yaklaşık 15- 20 sniyice çalkalayınız. Kapağı tekrar açarakönerilen su miktarına ulaşana dek su ilave ederek kapağıkapatıp biberonu tekrar çalkalayınız. Biberonun emziğinitakıp içme derecesine ulaşıp ulaşmadığını (37 C)lütfen kontrol ediniz. 1 ölçek 5,3 g tozmama almaktadır. 100 ml içilmeye hazır mama hazırlarken; 3ölçek toz mama (16 g) + 90 ml su konulmalıdır.  ]]> 2 Devam Sütü Devam Maması 300 gr, 2DevamSütüDevamMaması300gr olarak da bilinir.
Humana 2 Devam Sütü 300 gr kullanıcı yorumları

Humana 2 Devam Sütü 300 gr için henüz kimse deneyim paylaşmamış.
Sizde deneyim paylaşmak için yukarıdaki yorum ekle linkini tıklayabilirsiniz.

Bu ürüne puan verin ve yorumunuzu yazın
Çok kötü Kötü Fena değil İyi Çok iyi

Bu ürünü tavsiye edermisiniz :

Tebrikler, Humana 2 Devam Sütü 300 gr deneyiminiz kaydedilmiştir. Bu ürün için tüm kriterlere puan vermek ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayın.

Yorum bulunmadı.
Toplam 0 yorum

Humana 2 Devam Sütü 300 gr ürün görselleri

 • Ürün fotoğrafı
Ürün resmi

Humana 2 Devam Sütü 300 gr Forumları

  Henüz başlık oluşturulmamış. Merak ettiğiniz konularla ilgili başlık oluşturmak için buraya tıklayın.

  ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRIN