"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Bu ürün hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için hemen aramıza katıl.
Takip et Karşılaştır

0 iyi insanın değerlendirmesi ile %0 memnuniyet aldı.

0

ViewSonic VA1912 özellikleri

GENEL ÖZELLİKLER

  • ÇeşitLED
  • Ekran boyutu19 İnç

 

 

LED Monitörün Faydaları Nelerdir?

LED Monitör kavramı genel anlamda LCD panel ve LED arka aydınlatma terimlerini kapsar. Tipik LCD monitörler ışık kaynağı olarak soğuk katot florasan lambaları ( Cold Cathode Flourescent Lambs ( CCFL ) ) kullanırlar. LED arka aydınlatmalı monitörler ise, çift kutuplu ışık kaynağı ( Light Emitting Diodes ) kullanır. Çevre dostu olarak tanımlanan LED arka aydınlatmalı monitörlerin faydaları;

- LDC monitörlere göre %40 oranında enerji tasarrufu sağlarlar
- Yüksek Dinamik Kontrast Oranı sayesinde daha derin siyah ve daha zengin renk yelpazesi elde edilir 
- Civa kullanılmayan yapısı ile çevreye zarar vermez
- Düşük Elektro Manyetik etkileşimi vardır ( EMI ) 
- Daha ince ve daha hafif tasarıma sahiptir

 

Neden 250 Nits Parlaklık?

250Nits yani 250cd/m² tipik parlaklığa sahip LED arka aydınlatmalı monitörler, 200 nits parlaklık oranına sahip monitörlere göre daha geniş görüş açısı ve daha keskin görüntü kalitesi sunarlar. 250 nits parlaklık oranına sahip monitörler yatayda 170° ve dikeyde 160° 'lik geniş görüş açısı sunarak her yönden daha net ve geniş görüş açısı yakalamanızı sağlar*. Bu özellik sayesinde ister ofisler gibi aydınlık, ister ev daha loş ışığa sahip ortamlarda sadece tek bir açıdan bakmak zorunda kalmadan ve farklı açılardan da görüntünün keyfine varabilirsiniz.

* 1000:1 Statik kontrast oranı 250 nits parlaklık yatayda 170° ve dikeyde 160° görüş açısı verir.
700:1 statik kontrast oranı 200 nits parlaklık oranı genel olarak 90° yatay ve 65° dikey görüş açısı vermektedir

 
 

Çevre Dostu LED Arka Aydınlatma

Civasız arka aydınlatması ve düşük enerji tüketimi ile ENERGY STAR 5.0 sertifikasına sahip VA1912-LED monitör çevre dostu olmakla beraber düşük enerji tüketimi ile de elektrik faturanızı da korur. Ev kullanımı için ideal olan bu monitör ayrıca, çok adetli iş istasyonu olan hastaneler, okullar ve ofisler gibi çalışma ortamları içinde ekonomik çözümler sunmaktadır.

 
 

10,000,000:1 MEGA Dinamik Kontrast Oranı

VA1912-LED Monitörün etkileyici özelliklerinden birisi de arka aydınlatma lambaları tam karanlık seviyesine kadar düşürek, örneğin izlediğiniz filmlerdeki gece sahnelerinde karanlığı daha net olarak görmenizi sağlar. Bir monitördeki kontrast oranı beyaz ile siyah arasındaki orandır. LCD Monitörlerin aydınlatma lambalarının parlaklığı sadece belirli bir orana kadar düşürülebildiğinden dolayı bu değer herzaman düşüktür. LED monitörler ise arka aydınlatmasında kullanılan her bir lambayı tek tek tamamen söndürebilme yeteneğine sahip olmaları sayesinde, her zaman gerçek siyah rengini ve bunun getirisi olarak daha yüksek görüntü kalitesi sunarlar.

 
 

VESA Duvar Askı Tasarımı

Farklı kullanım alanlarında en uygun şekilde monte edilemek için tasarlanan VA1912-LED, 100x100 mm 'lik VESA duvar askı yuvaları ile monitörünüzü duvara veya herhangi standın üzerine 4 adet vida yardımıyla kolaylıkla asmanızı sağlar. Bu tasarım ile çok geniş bir kullanım alanına sahip VA1912-LED hastanelerde, okullarda ve ofislerde farklı ihtiyaçlara en ergonomik çözümü sunmaktadır.

 
 

Eco-Mod ile %40 oranında Enerji Tasarrufu

VA1912-LED ile birlikte standart olarak gelen Eco-Mode sayesinde, monitörü kullanmadığınız zamanlarda "Optimize" ve "Converse" seçenekleri üzerinden parlaklık ayarını değiştirerek enerji tasarrufu yapabilri ve lambaların kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Özellikle düşük ışıklı ortamlarda parlaklık ayarını yapabilir böylelikle göz yorgunluğunu azaltmış olursunuz. 
*Enerji tasarrufu genel kullanım şartları baz alınarak düzenlenmiştir.

 
 

3 Yıl Kapıdan Kapıya ve En iyi Piksel Garantileri

ViewSonic yıllardır sürdürdüğü teknoloji liderliğini kullanıcılarına, 3 yıl en iyi piksel kalitesini sunarak tahahhüt etmektedir. Bununla birlikte herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda, satın alınan tarihten itibaren 3 yıl süresince kapıdan kapıya servis garantisi vererek kullanıcılara her zaman en iyi çözüm sunmaktadır.

 
 

Geniş Bağlanabilirlik Çözümleri

VA1912-LED monitörün tasarımındaki bağlantı desteği sayesinde SFF yapıdaki PC veya Mac Mini gibi taşınabilir bilgisayarları monitörün arkasında monte edebilir. Bu tasarım, hem yer tasarrufu sağlarken hem de 19" 'lik geniş ekran çözümü sunar.

 

Otomatik Görüntü Oranı Ayarı

Sinyal boyutununun 4:3 olduğu durumlarda bile VA1912-LED bunu otomatik olarak algılayıp görüntüyü yaymak yerine ortalayarak en iyi görüşü açısını sunar.
FOTOĞRAFLARGeri bildirim