"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

Bu ürün hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için hemen aramıza katıl.
Takip et Karşılaştır

4 iyi insanın değerlendirmesi ile %70 memnuniyet aldı.

70

Sigma DP2 Merrill özellikleri

GENEL ÖZELLİKLER

  • Fotoğraf makinesi tipiKompakt

GÖRÜNTÜ SENSÖRÜ

  • Megapiksel46
46 megapiksel, 23.5x15.7 mm Tam Renkli Foveon X3 Merrill Görüntü Sensörü
 
 
kullanılan 23.5x15.7 mm Tam Renkli Foveon Merrill  X3 Direkt Görüntü Sensörü, 46 milyon faydalı (4,800x3,200x3 katman) ve 44 milyon kaydedilen piksel  (4,704x3,136x3 katman) içerir. Foveon X3 direkt görüntü sensörü  gerçek renklerin eksiksiz algılanmasını sağlayan yapısı ile, üç ana ışık rengi olan kırmızı, yeşil ve maviyi (RGB) her bir piksel konumunda, 3 katmanda yakalar.  Bu sayede moire (desenleşme) oluşmadığından, ışık dağıtıcı filtre de gerekmez. Böylece renk ve ışık bilgisi 46 megapiksel, 23.5x15.7 mm Tam Renkli Foveon X3 Merrill görüntü sensörüyle 3 boyutlu hissi vererek yakalanır.
"TRUE II" görüntü işleme motoru
 
 
Dünyanın ilk 3 katmanlı doğrudan görüntü algılayıcısına uygun görüntü işleme motoru TRUE'nun yeni sürümü TRUEII kullanmaktadır. SD serisi ve DP1'de elde edilen tecrübeler ile geliştirilmiş eşsiz görüntü işleme algoritmasıdır.
Exclusively designed high performance wide angle 19mm F2.8 lens
 
 
The high-performance, wide angle 19mm F2.8 lens has the equivalent angle of view as a 28mm (35mm equivalent focal length) lens and has been designed exclusively for the SIGMA DP1 Merrill to maximize the sensor performance. One FLD ("F" Low Dispersion) glass element, which has the performance equal to fluorite glass, two glass mold aspherical lenses and one high refractive index lens provide excellent correction for all types of aberrations. The superior telecentric optical design improves image quality throughout the frame by passing on information about subjects to the sensor. The Super Multi-Layer Coating reduces flare and ghosting, ensuring sharp, high contrast image quality even under severe conditions such as taking photos against or towards the sun.
Gelişmiş Kullanıcı Arayüzü
 
Özel düzenlenmiş hızlı menü ve metalik komut kadranı bir araya gelerek kullanımı kolaylaştırır. Diyafram, örtücü hızı (enstantane) ve menü seçenekleri komut kadranı kullanılarak hızlıca değiştirilebilir. En sık kullanılan özelliklerden oluşan Quick Set (QS / Hızlı Kurulum) menüsü, QS butonuna basılarak kolaylıkla görüntülenir. Bu özellik kullanıcıya menü içeriğini değiştirme ve kendi tercihine göre düzenleme olanağını tanır.
7 kare seri çekim kapasitesi
 
Yüksek kapasiteli tampon bellek, sürekli çekim modunda her seride 7 RAW fotoğrafa kadar kayıt olanağı sağlar. Yüksek hızda veri aktarımı ve işlenmesi sayesinde SIGMA DP3 Merrill saniyede 4 kareye kadar fotoğraf çekebilme hızına sahiptir. Ayrıca, koşullara bağlı olarak düşük veya orta görüntü kalitesinde, sürekli çekim modunda saniyede 5 kare fotoğraf çekebilmek ve bir seride 14 kareye kadar fotoğraf kaydedebilmek mümkündür.
9 noktadan netleme alanı
 
Netleme alanı 9 netleme noktası ile donatılmıştır. Çekim durumuna göre istenen netleme noktası seçilebilir.
Manuel netleme
 
Otomatik netleme yada netleme kilidi kullanılması tercih edilmediğinde manuel netleme mümkündür. Aynı zamanda netleme noktası doğru netlikten emin olmak için yaklaştırılarak büyütülebilir.
RAW (HAM) Görüntü Kaydı
 
Sigma DP1 Merrill olağanüstü kalitede kayıpsız RAW görüntü kaydı ve daha elverişli olan JPEG formatında çekim yapabilir. DP1'in RAW (HAM) data formatı parlaklık ve renk bilgisini 1:1 oranda enterpolasyonsuzdur. Her bir pikselden gelen RGB renk bilgisi, Sigma Photo Pro yazılımı ile işlendiğinde en iyi görüntü kalitesi ile en iyi fotoğrafların doğal dengesi korunacaktır.
Eşsiz Sigma Photo Pro yazılımı
 
 
SIGMA Photo Pro yazılımı ile birlikte tüm RAW bilgisini hızlı ve kolay bir şekilde dönüştürebilen RAW görüntü işleyici yazılımıdır. Ayarlamalar üç farklı şekilde yapılabilir. X2F modunda orijinal ayarlar çekim yapıldığı şekilde saklanır. Otomatik Ayar Modunda yazılım gerekli ayarlamaları otomatik olarak analiz eder ve RAW data üzerinde değiştirir. Özel Ayar Modu fotoğrafçının kendi kişisel ayarlarını yapmasına olanak sağlar. Fotoğrafçı istediği değişiklikleri kolay ve hızlı bir biçimde basit kayar kontroller ile yapabilir.
Küçük ve hafif gövde
 
 
Sigma DP2 Merrill küçük ebatlara sahip olup, istenilen her yere kolayca taşınabilir. En 121,5mm x Boy66,7mm xYükseklik 59,2mm
SD kart
 
The SIGMA DP2 Merrill, taşınması kolay ve  küçük boyutlu SD kart (SDXC uyumlu) ile kullanılır.
Geniş 3.0'' TFT Renkli LCD Ekran
 
 
Sigma DP2 Merrill'in bir özelliğide geniş 3.0'' TFT renkli LCD ekranıdır. LDC ekranda çekilen görüntüler fotoğrafçının kolay ve etkin bir şekilde görüntü kompozisyonu onaylaması için 0 görünür.
Flaş Ayağı
 
 
Sigma DP2 Merrill'in özel geliştirilen EF-140 DG (opsiyonel) harici flaş ile birlikte aynı zamanda Sigma elektronik flaşları EF-610 DG SUPER ve EF-610 DG ST serisi flaşları da üzerinde bulunan flaş ayağı yardımı ile kullanabilir.
Parasoley (LH2-01)
 
 
Dışarıdan gelebilecek ilgisiz açılı ışıkların önlenebilmesi için özel parasoley bağlanabilir. Aynı zamanda 46mm yakın plan objektif ve 49mm filtrelerin bağlanabilmesi için adaptör görevi de görür. * LH2-01 adaptör ayrı olarak satılmaktadır.
Hareketli görüntü (movie) modu
 
QVGA (640x480) ebadında hareketli görüntü kaydı yapılabilir. Çekim hızı saniyede 30 karedir.FOTOĞRAFLARGeri bildirim