"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…

 • Siyah
 • Bordo
ve 8 seçenek daha…

1.099

Toplam 1 mağazada bulundu

Bu ürün hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için hemen aramıza katıl.
Takip et Karşılaştır

Ben bu aletlerin bu kadar iyi video çekebileceğini bilmiyordum. İnanılmaz diyebilirim.

Saniye Gül Saniye Gül Tümünü oku

En faydalı olumlu yorum / Video Performansı


Ayarlarına alışmak zaman alıyor.

Saniye Gül Saniye Gül Tümünü oku

En faydalı olumsuz yorum / Kullanım Kolaylığı

8 iyi insanın değerlendirmesi ile %90 memnuniyet aldı.

90
%100 bu ürünü tavsiye etti.

Nikon D3100 özellikleri

 • 1) Nikon Yeni DX-format CMOS görüntü sensörü ve EXPEED 2 görüntü işlemcisi ile yüksek çözünürlüklü görselleri üstün kaliteyle sunar

  D3100 Nikon’un geliştirdiği DX-format CMOS görüntü sensörü ve yeni görüntü işlemcisi EXPEED 2’ye sahiptir. 14.2-milyon etkin pikselli CMOS görüntü sensörü (D3000’de 10.2-milyon etkin pikselli bir CCD sensör var) ile yüksek çözünürlüklü görüntüleri üstün kaliteli, sonderece detaylı ve zengin tonlarla sunar. Makine standart hasasiyeti ISO 3200 (D3000: ISO 100–1600) ile ve loş ışıkta, spor çekimlerinde yada hızlı hareket eden konuların çekimi için, genişletilmiş Hi 2 (ISO 12800 eşdeğeri) hassasiyetinde çekim yapabilmektedir. 

  2) Kullanımı daha da kolaylaşan yenilenmiş Guide modu 
  Guide modu fotoğraf çekiminden, işlenmesine, oynatılmasına ve makine ayarlarının yapılmasına kadar makinenin pek çok fonksiyonunun kullanımını kolaylaştırmıştır. 

  Yardımcı fotoğraflar 
  D3100 "yardımcı fotoğraflar" ile makinenin pek çok ayarının etkisini göstererek kullanıcılara belli ayarların sonuçları hakkında fikir verir. Örneğin, "Soften backgrounds" seçildiğinde ve bir diyafram değeri belirilendiğinde ekranda görülen yardımcı fotoğraf belirlenen diyafram değerine göre değişerek ayarın fotoğrafı nasıl değiştireceğini gösterir. Bu özellik kullanıcının çekimden önce ortaya çıkacak sonuç hakkında fikir vererek başarısız fotoğrafların sayısını azaltır. 

  Guide mode’un diğer yeni özellikleri: 
  1. 3 çekim tekniğinden biri seçilebilir. : "Use the viewfinder," "Use live view," "Shoot movies" 
  2. "Advanced operation" menüsüne çekim için "Bring more into focus" ve "Show water flowing" seçenekleri eklenmiştir 
  3. "Set Up" menüsüne "Movie settings," "HDMI," "Flicker reduction" ve "Eye-Fi upload"* seçenekleri eklenmiştir

  *Yalnız uyumlu bir Eye-Fi hafıza kartı takılıyken 

  3) Live view modu ile makine ekranı kullanılarak hem fotoğraf hemde film görüntüleri çerçevelenebilir 

  Live view düğmesi kolayca çevrilerek, görüntü arka ekrana aktarılır ve makine live view çekime hazır hale gelir. Bu özellik çekimin yeni başlayanlar için kompakt dijital makineyle yapılıyormuş gibi hissedilmesini sağlayarak dijital-SLR’ye geçişi kolaylaştırır. Çekim modu, kalan süre (film modu), pil göstergesi, live view ekranında gösterilebilir. 

  4) full-HD filmlerin kayıt ve kurgulaması için D-Movie ve film kaydı için AF-F (full-time servo AF) odaklama modu 

  D-Movie özelliği ile tek tuşa basılarak yüksek çözünürlüklü (mono ses) film çekimi yapılır. Filmler Guide modda seçilen diyafram ve diğer ayarlarla çekilebilir. Filmlerin değiştirilebilir lenslerle çekilmesinin pek çok avantajı vardır geniş açıdan telefoto yada balıkgözü lenslerle ancak bir dijital-SLR makine ile çekim yapılabilir. Dahası makine AF-F (full-time servo AF) focus modu ile film kaydı yapabilir. AF-F modu seçildiğinde makine film kaydı yaptığı sürece deklanşör düğmesini yarım basılı tutmayı gerektirmeksizin devamlı odaklama yapar. D3100 aynı zamanda kullanıcıların bir film karesini fotoğraf olarak kaydetme, filmin başından yada sonundan istenmeyen kısımları atma gibi dahili kurgu seçeneklerine de sahiptir.   5) Dahili “Scene auto selector” 
  D3100 “scene auto selector”. Live view modu Auto yada Auto (flash off) modundayken makine otomatik olarak sahneyi analiz ederek en uygun çekim modunu Portrait yada Night portrait* seçeneklerinden uygun olanı belirler. Bu özellik tüm ayarlar makineye bırakıldığında istenen sonuçların alınmasını sağlar. 

  * Manuel odaklama yapıldığında “Scene auto selector” kullanılamaz.

  D3100’ün diğer fonksiyon ve özellikleri

  • 35’e kadar yüzü denetleyebilen yüz tanıma sistemi (D5000: 5’e kadar ) 
  • Bağımsız bir film kayıt tuşu ve “release mode selector”. Kauçuk tutamak daha sağlam bir tutuş sağlar. 
  • Consumer Electronics Control (CEC) fotoğrafların ve filmlerin yüksek çözünürlüklü bir televizyona bağlandığında uzaktan kumandayla oynatma imkanı sunar. 
  • Yeni pozlama telafisi algoritmasıyla NEF(RAW) fotoğraflarda daha fazla esneklik ve performans sağlar. 
  • ViewNX 2 yazılımı D3100 kutu içeriğine dahildir.

 
FOTOĞRAFLARGeri bildirim