"iyi"sini bulmanın en kolay yolu…


0 —  TL'DEN
BAŞLAYAN FİYATLAR

En ucuz fiyatlar çok yakında burada!

  • Cihat Sarıel
bu ürüne sahip. Bu ürün hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için hemen aramıza katıl.
Takip et Karşılaştır

Müthiş. Çok hızlı ve kararlı. 11 adeti çapraz olmak üzere toplam 51 focus noktası ile tam bir hız makinesi. Hayran kaldım diyebilirim.

Cihat Sarıel Cihat Sarıel Tümünü oku

En faydalı olumlu yorum / Netleme Performansı


Çok büyük ve ağır. Amatör kullanıcılara önermem.

Cihat Sarıel Cihat Sarıel Tümünü oku

En faydalı olumsuz yorum / Taşınabilirlik (ağırlık, boyutları)

5 iyi insanın değerlendirmesi ile %90 memnuniyet aldı.

90

Nikon D300S özellikleri

Marka: Nikon  
Model: D300S Body


Nikon D300 Işık ölçümleme
Nikon'un ışık ölçümleme sistemi uzun yıllardır zirvedeki yerini tek başına koruyor. F5 modelinden bu yana kullanılmakta olan 3D renkli matris sistemi Nikon D300 modelinin zor ışık koşulları altında dahi doğru ve dengeli pozlama değerleri elde etmesini sağlıyor. Bu sistem eşliğinde bir de iTTL flaş kullandığınızda bu alanda hiçbir şeyin Nikon'u alt edebileceğini sanmıyorum. Öte yandan, Nikon'un ISO standartlarına göre yüzde 20 daha az duyarlı olduğunu belirttiği görüntü sensörü nedeniyle Nikon D300 kamerada sürekli az pozlama değerleri elde edildiğini gördüm. Ancak yine de, aşırı pozlanmış bir fotoğraf yerine az pozlanmış bir görüntüyü tercih edeceğimi belirtmeliyim. Buna bir de Nikon'un noise konusunu kontrol altına almış olduğunu da eklemekte yarar var.  

Nikon D300 Noise
Noise konusunda Nikon her zaman Canon'un gerisinde kalmıştı. D200 modeli bizleri bizi biraz hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak D300 SLR modeli ile birlikte Nikon'un işi ciddiye aldığını görüyoruz. Bu alanda Nikon D300 modeli Canon EOS 40D ile aynı seviyede. Sadece ISO 1600 değerinde noise göze çarpar hale geliyor ve bu da görüntüleri o kadar bozmuyor. ISO 3200 değeri dahi kullanılabilir bir görüntü kalitesi sergilerken ISO 6400 acil durumlarda kullanılması gereken bir kaliteye sahip. ISO 1600 değerinden itibaren noise etkisinde renk sapmaları görülüyor. Ve duyarlılık yükseltildiğinde bu etki de artıyor. Bu durumu DIWA Laboratuarlarımızın teknik test diyagramlarında açıkça görebilirsiniz.  

Nikon D300 Dinamik alan
Kameranın dinamik alanı tutarlı ve gayet iyi bir seviyede. ISO 1600 değerinde dinamik alan biraz saparak bir şekilde sınırlı hale geliyor. Bu gibi durumlarda esnek davranma alanı kısıtlanıyor ve seçimlerinizi iyi yaparak pozlama değerlerini iyi belirlemeniz gerekiyor. Bunun dışında, bu iki fotoğraf makinesi arasındaki farklar çok küçük boyutlarda. Hatta Nikon D300'ün biraz daha ileride olduğunu söyleyebilirim. Bu konuda Nikon'un etkileyici bir son atak gerçekleştirildiği göze çarpıyor.

D 300 S Body, D300SBody, D 300S Body olarak da bilinir.
FOTOĞRAFLARGeri bildirim